Operacja serca

4 odpowiedzi
Witam ,mój tata ma 59 lat od 2 lat choruje na serce i inne mianowicie:
-niedomykalność zastawki dwudzielnej
-choroba serca i naczyń krwionośnych w przebiegu miażdżycy
-niewydolność serca zastoinowa
-migotanie i trzepotanie przedsionków,napadowy częstoskurcz przedsionkowy z blokiem 2:1
-Średniego stopnia niedomykalność zastawki trójdzielnej
-nadciśnienie płucne
-cukrzyca typ 2
-Otyłość I stopnia BMI 34,1
-nadciśnienie tętnicze
W marcu tego roku przeszedł koronografie po której stwierdzono konieczność operacji (CABG+MVPL+TVPL) , w kwietniu mieli odezwać się z kliniki chorób serca w Zabrzu w celu ustalenia terminu operacji.. niestety wczoraj w trakcie telefonicznej rozmowy Pan Profesor stwierdził ,że nikt u nich nie podejmie się operacji po pacjent ma aż 59 lat i umrze na stole i nikt się tego nie będzie robił .. Pan profesor potraktował mojego tatę jak przedmiot.. bo ma 59 lat więc co nie musi już żyć ?!! a przecież Pan profesor to specjalista do spraw zastawek ..nie wiemy co robić pierw mówili ,że bez operacji się nie obejdzie teraz po pół roku twierdzą ,ze nikt jej nie zrobi ..proszę o pomoc już opadają nam ręce. a tata z dnia na dzień coraz gorzej się czuje zrobi dwa kroki i w momencie ma siny nos i usta schudł 10 kg jego BMI spadło o 4, systematycznie bierze leki .
Witam, z tego co Państwo piszecie wynika ze sprawa jest dość poważna . Trudno mi wypowiedzieć sie na temat konieczności wykonania operacji serca oraz powodu dla którego odmówiono wykonania zabiegu w Zabrzu... Zapraszam na konsultację do Poradni dla Serca, Katowice, ul. Niezapominajek 36

Witam. Pacjent jest obciążony kardiologicznie i na pewno wymaga leczenia, niestety nie jest to konsultacja przez internet. Chorego trzeba zbadać, zapoznać się z całą dokumentacją żeby móc się wypowiedzieć i pomóc.
Dzień Dobry.
Problem jest złożony i bez osobistego zbadania Pani Taty oraz przeanalizowania dokumentacji medycznej niewiele można powiedzieć. Kwalifikacji do operacji nie da się wykonać przez internet. Jeżeli chce Pani zasięgnąć opinii innych lekarzy zapraszamy do III Oddziału Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego (Katowice-Ochojec).
Dzień dobry! Trudno mi polemizować z ostateczną decyzją, na pewno operacja, do której Pani Tata został pierwotnie zakwalifikowany jest operacją o znacznie podwyższonym ryzyku zgonu (by-passy i plastyka dwóch zastawek). Z kolei głównym czynnikiem wpływającym na rokowanie jest stopnień uszkodzenia lewej komory serca - parametr frakcja wyrzutowa (EF), który spodziewam się, że jest u Pani Taty istotnie obniżony. W takiej patowej sytuacji warto na pewno zasięgnąć opinii w innym ośrodku kardiochirurgicznym (konieczne do konsultacji będą nagrania filmu z koronarografii), a także w ośrodku kardiologii inwazyjnej - ponowna ocena pod kątem ewentualnych możliwości zabiegu mało inwazyjnego (stentowanie tętnic wieńcowych), choćby tylko częściowego i nieoperacyjnej korekcji niedomykalności mitralnej (tzw. MitraClip).