Operacja przepukliny parfinowej

7 odpowiedzi
Witam serdecznie Lekarzy Chirurgów szukam pomocy dla ojca który jest w wieku 68 lat .Czy jest w Polsce Lekarz Lekarze którzy podejmą się z operowania przepukliny parfinowej pacjent jest po zawale serca po bajpasach oraz po ciężkich dwóch operacjach żołądka oraz po przebytej sepsie gdzie bym 30 dni pod respiratorem od 5 lat jest bardzo wysoka kreatynina pacjent nie jest dializowany jest pod stała opieką kardiologa nefrologa urologia bardzo proszę o pomoc dla mojego ojca i o kontakt że mną myślę że mamy wspaniałych lekarzy w Polsce i pomogą mojemu ojcu czekam od Państwa na odpowiedź. Arek
Zapraszam na konsultację, zobaczymy co da sie zdziałać :)

Witam Pana, w zależności jak duża jest przepuklina pachwinowa - wtedy m.in. można ją zoperować tylko w znieczuleniu miejscowym, które jest najmniej obciążające pacjenta
Myślę że chodzi o przepuklinę pachwinową.Z tego co jest napisane wynika ,że ewentualna operacja przepukliny mogłaby przyczynić się do zgonu chorego. Chyba nie o to chodzi.
Przy znacznych obciążeniach internistycznych niektóre zabiegi wykonuje się wyłącznie ze wskazań życiowych, ze względu na duże ryzyko powikłań ze zgonem łącznie. Z tego co Pan pisze, Pana ojciec jest osobą poważnie chorą, dlatego sprawę należy gruntownie przemyśleć, analizując wszelkie za i przeciw. Zdecydowanie musice Panowie iść na konsultację do chirurga, nikt rozsądny na odległość bez zobaczenia i zbadania pacjenta nie podejmie się wykonania operacji. Pozdrawiam serdecznie!
Zapraszam do siebie. Skonsultujemy Tatę i podejmiemy decyzje najbardziej bezpieczna dla Pani/Pana Taty. Pozdrawiam serdecznie.
Witam
Problem u Pana Taty jest głównie natury internistycznej, a nie chirurgicznej. Jeżeli przejdzie kwalifikację anestezjologiczną wstępnie mogę powiedzieć, że z chirurgicznego punktu widzenia nie powinno być problemu. Mówię wstępnie bo nie widziałem pacjenta, ani przepukliny, którą miałbym operować.
Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Panie Arkadiuszu,
To nie jest sprawa onkologiczna, zatem nie do końca pokrywa się z moim zakresem działań, ale nie mam wątpliwości, że są specjaliści chirurgii ogólnej w Polsce, którzy przy współpracy z internistami będą mogli Tacie pomóc.
Życzę powodzenia. Z poważaniem,
dr Michał Lewandowicz