Odwiedzając kilku stomatologów i innych lekarzy szukam pomocy tutaj. Od 2 miesięcy mam niewielką op

5 odpowiedzi
Odwiedzając kilku stomatologów i innych lekarzy szukam pomocy tutaj.
Od 2 miesięcy mam niewielką opuchliznę prawej strony twarzy(dwa punkty )dodatkowo odczuwam ból górnej 7.Miałam rtg punktowe 7-które zdaniem dentysty nic nie wykazało,więc w celu sprawdzenia wszystkich zębów i kości rtg pantomograficzne-tutaj też podobno czysto.
Antybiotyk augumentin przez 7 dni-zero poprawy,wiec następnie metronidazol na bakterie beztlenowe-też nic z tego.Nie wiem już gdzie się z tym udać bo jak narazie jestem odsyłana od jednego do drugiego,a pomocy i co najważniejsze ulgi brak.Jakie mogą być przyczyny bólu zęba i opuchlizny jak ten ząb teoretycznie jest zdrowy i nikt nie chce go rozwiercać i leczyć?
Witam. Nie sposób postawić trafnej diagnozy bez możliwości badania pacjenta i analizy zdjęć rtg. Jeżeli dolegliwości, które Pani opisuje występują już tyle czasu to sugeruję umówienie wizyty konsultacyjnej do innego stomatologa (może trzeba wykonać dodatkowe badania np. CBCT czyli mikrotomografię zęba). Czasami również dolegliwości bólowe zębów są objawem nieprawidłowości zgryzowych czy bruzksizmu czyli zgrzytania i zaciskania zębów. Nie występuje jednak przy tym opuchlizna. Warto również odwiedzić laryngologa lub chirurga szczękowo-twarzowego celem oceny zatok szczękowych. Pozdrawiam

Dzień dobry.
Bardzo proszę odwiedzić innego lekarza, najlepiej chirurga szczękowego i powiedzieć o swoich dolegliwościach.
Na zwykłych zdjęciach rtg nie zawsze jest wszystko widoczne.
Pozdrawiam
Zdjęcie rtg jest zawsze badaniem pomocniczym i nigdy nie stawiamy diagnozy wyłącznie na podstawie obrazu radiologicznego. Należy raz jeszcze Panią zbadać. Prawdopodobnie należy leczyć ząb numer 7. W jakim zakresie, trudno jest mi ocenić. W przypadkach dyskusyjnych oczywiście można się wspomagać się badaniem tomograficznym
Koniecznie należy wykonać tomograf i zbadać pacjenta przez chirurga i laryngologa , z pozdrowieniami Jakubowska
Powodów może być kilka na zdj. RTG nie zawsze widać co się z zębem dzieje . W tej okolicy którą Pani opisuje dolegliwości mogą być powodowane również zmianami w zatokach szczękowych , również mogło dojść do zatkania przewodu ślinianki który ma ujście w tej okolicy lub zapalenia .Proszę zgłósić się na konsultację do chir. szczękowo - twarzowego.