Odkąd pamiętam zawsze czymś się martwiłem były to różne sytuacje z życia jak: strach o utratę kontak

6 odpowiedzi
Odkąd pamiętam zawsze czymś się martwiłem były to różne sytuacje z życia jak: strach o utratę kontaktu z kolegami, strach o utratę dziewczyny, przeżywa również różne sytuacje jak ktoś mi o czymś nie powie. Zamartwianie i strach powoduje ze nie mogę o niczym innym myśleć na niczym innym skupić tylko mam problem i skupiam się tylko na nim , dochodzi tez czasami do sytuacji w której sam sobie coś wymyślam. podam to na przykładzie; 1.znajomi o mnie zapomnieli i nie napisali do mnie -2. ja stawrzam sobie wersje wydarzeń i mowie ze mnie nie lubią -3. cały czas o tym myślę. już nie pamietam kiedy byłem tak naprawde szczęśliwy , jedyne co sprawia ze przestaje myśleć to calodniowe oglądanie roznych filmów czy granie w gry traktuje to jako ucieczkę od problemów , nie wiem czy jest to spowodowane brakiem wiary w siebie bo od małego nigdy nie wierzyłem ze jestem kimś , zawsze uwarzałem się za tego gorszego. brakowało mi cudownego ciałą - gorszy od innych , brak talentu do piłki nożnej - gorszy od innych . i tak cały czas , w czymś jestem gorszy. Bardzo biore sobie do siebie zdanie innych ale nie wszytskich osób tylko tych których szanuje. Nie wiem dlaczego tak jest ale juz sobie z tym nie radzę . Z góry dziękuję za odpowiedź.
Droga mailowa nie służy dobrze rozwiązaniu takich problemów. Zapraszam na konsultacje.

Drogi Panie
To z pewnością trudne doświadczenie, jednakże to właśnie teraz nadszedł czas, jak Pan sam zauważył aby przyjrzeć się mu bliżej. Warto temu strachowi spojrzeć prosto w oczy i zapytać: co Ci potrzeba , kim jesteś, jak się nazywasz...? Na chwile usiąść obok niego i tak zwyczajnie porozmawiać a może się tak wydarzyć, że znajdziecie wspólnie drogę do rozwiązania. Myślę,że spotkanie z psychoterapeutą może Panu w tym pomóc
pozdrawiam Aneta
Dzień dobry
Trudno żyć pełnią życia przeżywając strach , zamartwiając się i uciekając od realności w gry czy filmy...Może mógłby Pan zadbać o siebie i poprawi swój komfort życia korzystając z psychoterapii ? Zachęcam .
Anita Lenrtowska Hałoń
Dzień dobry. Zamartwianie się, o którym Pan pisze, to częsty objaw. Późniejsze rozmyślanie o swoich kłopotach, powracanie do nich i "przeżuwanie" ich potęguje dyskomfort i nie prowadzi do rozwiązania trudności. Istnieją skuteczne sposoby poradzenia sobie z tym problemem - poprzez psychoterapię. Przy wsparciu terapeuty nauczy się Pan w większym stopniu wpływać na takie powodujące stres myśli, tak by nie były aż tak dotkliwe. Na terapii jest również możliwość pracy nad swoim poczuciem własnej wartości. Gorąco zachęcam. Pozdrawiam.
Witam serdecznie, masz dużą świadomość siebie to jest podstawa do podjęcia pracy nad zmianą w kierunku być szczęśliwym - jak to nazwałeś. Zachęcam do decyzji o rozpoczęciu własnej terapii.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowny Panie,
w zupełności się z Panem zgadzam, że potrzebuje Pan wsparcia, ale co najważniejsze – jest Pan na nie zdecydowany i gotowy. Zapraszam serdecznie do Instytutu Analiz Psychologicznych i Psychoterapii przy Tylnej 4C lok. 28 w Łodzi – znajdzie tam Pan zespół specjalistów pracujących w różnych nurtach, którzy udzielą Pan fachowej i kompleksowej pomocy.
Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam!
Aleksandra Bienert