Odchudzanie a prolaktyna.

9 odpowiedzi
Łącznie zrzuciłam 51 kg. Od września waga mi stoi i nie mogę schudnąć, a nawet przytyłam kilka kilogramów mimo, że cały czas staram się schudnąć. Czy może mieć na to wpływ wysoka prolaktyna? Dodam, że mam bardzo wysokie wartości tego hormonu. Teraz miałam wynik powyżej poziomu oznaczalności. Potrafię w ciągu półtora tygodnia np. schudnąć 2 kg, przytyć 2 kg i schudnąć 2kg. I tak jest w kółko. Czy to wina tego hormonu? Dodam, że mam jeszcze Hashimoto, ale wynik TSH mam idealny. Choruje też na PCOS. Czy jest sens spotykać się teraz z dietetykiem, czy odpuścić sobie na razie i poczekać aż prolaktyna się ustabilizuje? Pozdrawiam serdecznie.
Prolaktyna bedzie miala wpływ na wagę i jeszcze w polaczeniu z zespołem policystycznych jajników. Przy Hashimoto stosuje się dietę eliminacyjna. Oma bardzo pomaga w utracie wagi. Pozdrowionka Monika P-S

Witam,
nie jestem Panią Moniką , ale ponieważ pytanie jakimś cudem do mnie przyszło spróbuje coś pomóc. Pisze Pani o bardzo dużej utracie kg, czy dale jeszcze jest nadmiar ? zalezy też ile jest tkanki tłuszczowej. Przy podniesionej prolaktynie tez są problemy, zatrzymuje się woda. Przy Hashimoto dieta bezglutenowa i bez laktozowa najlepiej. warto tez sprawdzić insulinooporność, zakwaszenie, niedobory mineralne. TSH to hormon przysadki nie tarczycy, zawsze warto zrobić komplet . Nie pisze tez Pani czy włączyła Pani sport. Może się tak zdarzyć że Pani dieta jest zbyt uboga , czyli po prostu je Pani za mało i metabolizm zwolnił . Nie wiem czy pomogłam ale proszę się nie poddawać :)
Witam serdecznie. Niestety każde rozregulowanie hormonalne może powodować problemy z redukcją wagi, co nie znaczy że jest to niemożliwe. Wysoki poziom prolaktyny i choroby tarczycy są ze sobą ściśle powiązane.Niezależnie jednak od tego na jakim poziomie są teraz hormony- ich uregulowanie oprócz terapii farmakologicznej zawsze należy wspomagać odpowiednią dietą. Proszę pamiętać o tym, że dieta to nie tylko narzędzie do regulacji masy ciała i przy każdej chorobie powinna być ona jedną z pierwszych podjętych prób wyrównania naszego zdrowia i samopoczucia. Każde z tych schorzeń które Pani wymieniła wymagają odpowiedniego postępiowania dietetycznego. Czy wcześniej zmodyfikowała Pani odpowiednio swój jadłospis? Uważam, że warto skonsultować się ze specjalistą by wesprzeć organizm w powrocie do zdrowia.
Dzień dobry
u Pani mieszanka problemów bo tarczyca jako główny winowajca problemów z hormonami więc dołączyła się hiperprolaktynemia i PCOS.. Huśtawki masy ciała będą ściśle związane z chorobą tarczycy. wysoka prolaktyna też w części może powodować skoi masy ciała. A ciekawe jak insulina u Pani ? Czy nie dołączyła się insuliniopoorność, częsta przy Hashimoto i PCOS ? Wynik TSH idealny, a co z anty-TPO, czy stan zapalny tarczycy jest uregulowany ? ja współpracuję z naprotechnologami z Wroclawia, rozwiązujemy takie problemy . Jesli chcialabyby Pani sprobować uregulowania swojego ciala to serdecznie zapraszam.
Witam, jak najbardziej wysoki poziom prolaktyny może utrudnić zrzucanie kilogramów, choć nie zawsze tak jest. W większości przypadków, niestety spowalnia przemianę materii oraz redukcję tkanki tłuszczowej. A czy były robione badania pod kątem insulinooporności? Jeśli nie - to myślę, że warto jeszcze to sprawdzić. Pozdrawiam
Niestety, jak każde zaburzenie hormonalne wysoki poziom prolaktyny może utrudniać redukcję masy ciała. Na wstępie proponuję zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego i opowiedzieć mu o swojej dolegliwości. Nie wspomina Pani nic o tym, czy przyjmuje Pani jakieś leki w związku z podwyższoną prolaktyną. Odpowiednio dobrany i podawany lek nie powinien powodować wzrostu bądź zahamować wagi. W Pani przypadku mamy jednak do czynienia nie tylko z jedną dolegliwością a z trzema, stąd też redukcja masy ciała na pewno jest utrudniona. Oczywiście zalecane jest kontynuowanie spotkań u dietetyka. Wsparcie dietetyczne ma tu ogromne znaczenie. Jestem przekonana, że pomoc lekarska i dietetyczna przełożą się wkrótce na lepsze samopoczucie i rezultaty wagowe.
Witam,
myślę że prolaktyna na pewno pełni ważną rolę, no i oczywiście poziom hormonów powinien być ustabilizowany aby utrzymać wagę. Zaproponowałabym pani probiotykoterapię - tutaj dobre probiotyki ustabilizują układ odpornościowy a tym samym wszystkie procesy w pani organiżmie. Dodatkowo lekiem Alkala zneutralizować organizm i wtedy zobaczyć co się dzieje. Można jeszcze sublementować Selen dla stabilizacji tarczycy. Może być że przez schudnięcie organizm się zakwasił i dlatego pani już nie chudnie. Może być że przez Hashimoto system hormonalny jest rozlegulowany i dlatego ma pani takie wahania. W razie pytań proszęo telefon lub kontakt przez facebook. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
zdania dietetyków i towarzystw dietetycznych są podzielone w temacie czy rozregulowana gospodarka hormonalna uniemożliwia redukcję. Zdaniem sporej grupy osób próbujących rozwiązać ten problem panuje przekonanie, że część dietetyków próbuje zrzucić na karb hormonów problem z redukcją masy ciała - szczególnie jak się nie udaje.
W Pani przypadku wiele aspektów ma znacznie - zredukowała Pani masę ciała o 51kg. To naprawdę bardzo dużo. Żeby móc w pełni Pani poradzić potrzebowałbym poznać podstawowe Pani aktualne dane - czyli wiek, wzrost i masę ciała. Ma to duże znacznie, bowiem inna sytuacja może być powodem braku dalszego spadku masy ciała jeśli ważyła Pani kiedyś 120kg i obecnie jest 69kg, a inna gdy ważyła Pani 180kg a teraz mamy 121kg.
Choroby współtowarzyszące to częsty problem w sytuacji gdy nasza masa ciała było zbyt duża. To nie jest nic co by nas ograniczało.
Uważam, że spotkanie z dietetykiem ma sens - niekoniecznie mówię tu o sobie, bowiem zapewne większość dietetyków stanie na wysokości zadania i Pani pomoże, ale przy dobrze odpowiednio zbilansowanej diety wyniki powinny się poprawić. Uważam, że jest to bardzo realne.

W razie pytań lub wątpliwości proszę pisać lub dzwonić.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, na początek proszę zadbać o prolaktynę, a następnie podejść do dietetyka aby skonsultować sposób żywienia. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.