Od wielu lat borykam się z przykrymi dolegliwościami związanymi z refleksem zgagą i nieświeżym oddec

5 odpowiedzi
Od wielu lat borykam się z przykrymi dolegliwościami związanymi z refleksem zgagą i nieświeżym oddechem . Brałam już masę leków które wg nie pomagają. Szukam lekarza który mi pomoże żebym mogła wreszcie normalne żyć. Błagam o pomoc. Co robić?
Najpierw powinno się ustalić czy Pani dolegliwości wywołane są rzeczywiście przez refluks. Tu wskazana jest odpowiednia diagnostyka. Jeśli tak to istnieją różne grupy leków skuteczne w tym schorzeniu.
Powinna udać się Pani do gastroenterologa, który kompleksowo pokieruje diagnostyką i terapią.
Pozdrawiam

Przypuszczam, że jeśli problem jest od wielu lat to ma Pani pełną dokumentację badań obrazowych żołądka i przełyku.
Proponuję oprócz konsultacji u gastroenterologa rozszerzyć zakres diagnostyki pod kątem czynnościowych zaburzeń układu trawiennego i układu ruchu. Polecam poszukać pracującego globalnie (z całym ciałem Pacjenta/ -tki) fizjoterapeuty i /lub osteopaty obeznanego m in. z osteopatycznymi technikami wisceralnymi (czyli pracą na narządach wewnętrznych).
W gabinecie powinna Pani poznać odpowiedź na przyczynę tego co powoduje, że układ pokarmowy generuje takie objawy
(to nie brak leku jest przyczyną objawów).
Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Proszę udać się do osteopaty lub terapeuty manualnego/ fizjoterapeuty.
Terapeuci powyżej mają szeroki zakres umiejętności chociażby technik wisceralnych (trzewnych) które pomogą w owych dolegliwościach. Warto spojrzeć również na organizm całościowo bo problem może być od strony układu nerwowego (kręgosłupa). Tylko takie spojrzenie i leczenie jest w stanie wyleczyć kogoś z zgagi czy refluksu żołądkowo-przełykowego.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC
Sugeruję wizytę: Terapia manualna z wykorzystaniem technik osteopatycznych - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,
leczenie u gastroenterologa proponuję wesprzeć konsultacją dietetyczną. Analiza nawyków żywieniowych i odpowiednio ułożona dieta może wspomóc ewentualne leczenie farmakologiczne.
Życzę zdrowia,
Żaneta Wojtalewicz
Polecam wizytę u dietetyka klinicznego. Lleczenie farmakologiczne bez stosowania odpowiedniej diety może być niestety nieskuteczne. Dietoterapia jest ważnym i niezbędnym elementem wspierającym leczenie farmakologiczne w chorobie refluksowej przełyku.
W chorobie refleksowej przełyku rekomendowana jest dieta łatwostrawna z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielane soku żołądkowego. Posiłki powinno się spożywać często (5-6 razy w ciągu dnia), ale niewielkie objętościowo. Posiłki obfite powodują rozciągnięcie żołądka oraz osłabienie napięcia dolnego zwieracza przełyku, przez co zwiększa się ilość krótkotrwałych relaksacji zwieracza i zarzucanie treści żołądkowej do przełyku. W diecie należy unikać wszystkich produktów, po których dochodzi do wystąpienia dolegliwości. Ważne jest także to, aby posiłki spożywać bez pośpiechu i w spokojnej atmosferze.