Od wielu lat boli mnie kręgosłup.Dwa lata temu złapała mnie rwa kulszowa. Po pięciu krokach musiałam

3 odpowiedzi
Od wielu lat boli mnie kręgosłup.Dwa lata temu złapała mnie rwa kulszowa. Po pięciu krokach musiałam kucnąć w celu odblokowania bólu, aby móc iść dalej. Trwało to ok. 4 miesięcy Na szczęście teraz chodzę całkiem dobrze. Niestety przy porannym wstawaniu jestem sztywna, po jakimś czasie (około 1 godziny) zaczynam chodzić normalnie. Jednakże bół z kręgosłupa lędźwiowego promieniuje do pośladka. do biodra i do nogi . Rehabilituję się 2 razy do roku w ramach NFZ. Czy konieczna jest operacja kręgosłupa czy też może znajdzie się jakiś fizykoterapeuta i wyprowadzi mnie z tego ? Potrzebuję dobrego rehabilitanta w okolicach Pruszkowa lub w Warszawie
opis rezonansu mojego kręgosłupa lędźwiowego:
Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa z dnia 6 maja 2016 r.
Badanie porównano z poprzednim z 15 listopada 2011 r. wykonanym w aparacie 0,2 T. Obecne w aparacie 1,5 T – obrazy trudne do porównania.
Badanie MR i wykonane w sekwencji S E, obrazy T1 i T2 –zależne uwidoczniło:
– przepuklinę tylną centralną dwuboczną na głębokość 4 mm krążka międzykręgowego L2 – L3, która uciska worek opony twardej i oba korzenie nerwowe,
– przepuklinę tylną centralną na głębokość 3 mm krążka międzykręgowego L3 – L4, która uciska worek opony twardej i oba korzenie nerwowe,
– przepuklinę tylną centralną na głebokość 4,5 mm krążka międzykręgowego L4 – L5, która uciska worek opony twardej i oba korzenie nerwowe
– przepuklinę tylną centralną na głębokość 7 mm krążka międzykręgowego L5 – S1, która pozostaje styczności z workiem oponowym i korzeniami nerwowymi,
-obniżenie sygnału w obrazach T2 – zależnych z ww. krążków, co przemawia za ich zwyrodnieniem (odwodnienie krążków)
uogólnienione zmiany zwyrodnieniowe – wytwórcze na krawędziach sąsiadujących trzonów i w stawach międzykręgowych,
– pozostałe krążki międzykręgowe prawidłowe w obrazie MR,
– naczyniak 31 x 29 x 22 mm w trzonie L2 i 26 x 20 x 23 mm w trzonie L3 L3- jak poprzednio, – pozostałe trzony kręgów o prawidłowym sygnale i prawidłowej wysokości,
– Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.
Wniosek: Dyskopatia wielopoziomowa. Progresja zmian dyskopatycznych w porównaniu z badaniem poprzednim.
Witam
Badanie obrazowe czasami nie jest odzwierciedleniem stanu klinicznego. Proszę się udać do dobrego fizjoterapeuty, bo w tym stanie bo jest ciężkie do sprecyzowanie w czym jest problem.
Pozdrawiam Sebastian Kalata-Warszawska Rehabilitacja

Zapraszam do kontaktu - spróbuję Pani pomóc. Na taki stan rzeczy może mieć wpływ wiele czynników - najczęściej nie jest to sam kręgosłup. Przyczyna może leżeć w jamie brzusznej - ewentualne problemy żołądkowo-jelitowe lub problemy ze strony narządów ginekologicznych, które w konsekwencji mogą powodować problemy objawiające się w kręgosłupie, czy pośladku. W razie czego zapraszam na konsultację abyśmy mogli porozmawiać bardziej szczegółowo.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Trzeba „uruchomić” Pani kręgosłup. Polecam gabinet Michała Dachowskiego w Warszawie Fizjo4life. Pomogą Pani i pomogą zrozumieć dlaczego tak sie dzieje :)