Od ponad 2 miesięcy borykam się z pewnym problemem. Na początku zaczęły mi puchnąć kostki, później p

1 odpowiedzi
Od ponad 2 miesięcy borykam się z pewnym problemem. Na początku zaczęły mi puchnąć kostki, później pojawił się rumień guzowaty, teraz do objawów doszły bóle stawów i mięśni. Nogi są opuchnięte i zgorączkowane dzień w dzień. Chorobę zaczął leczyć lekarz rodzinny przepisywał różne antybiotyki, dostawałam też zastrzyki przeciw zakrzepom, po ponad miesiącu nieudanego leczenia przez lekarza rodzinnego dostałam skierowanie do reumatologa. Badania reumatologiczne są ok, lekarz wykluczył reumatyzm, jednak podejrzewa sarkoidozę. Miałam wykonane rtg, z opisu badania wynika, że płuca są ok, jednak reumatolog zauważył jakieś zmiany na płucach, teraz otrzymałam skierowanie na TK płuc. Proszę o pomoc oraz o ile to możliwe wskazanie najlepszych specjalistów, którzy specjalizują się leczeniem sarkoidozy najlepiej z woj. pomorskiego. Ból nóg, stawów i mięśnie jest nie do wytrzymania, nie mogę spać, chodzić jestem przerażona sytuacją. Dodatkowo dodam, iż około 6 miesięcy temu miałam wykonany zabieg makijażu permanentnego, potem po 6 tygodniach drugi zabieg korekta makijażu. Przeczytałam w internecie, że sarkoidozę może wywołać barwnik do tatuażu. Czy w związku z tym powinnam jakoś usunąć ten makijaż permanentny, czy faktycznie właśnie to mogła wywołać u mnie chorobę? Dodam też, że od 5 lat jestem po operacji usunięcia tarczycy, nadmieniam tą informację, ponieważ natknęłam się na kilka informacji, w których choroby tarczycy są powiązywane z sarkoidozą.
Sarkoidoza jest jedną z dość rzadkich chorób. Konieczna jest dalsza diagnostyka (bronchoskopia, badania czynnościowe układu oddechowego). Przyczyna choroby nie jest do konca znana. Leczenie obecnie - leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, dalsze leczenie w zależności od wyników badan.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.