Od półtorej roku zmagam się z wykańczającą mnie chorobą OCD - zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi (

5 odpowiedzi
Od półtorej roku zmagam się z wykańczającą mnie chorobą OCD - zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi (okropieństwa: ciągłe obrażanie najbliższych, czarnowidzenie przyszłości, rujnowanie pięknych wspomnień "zabójczymi" myślami). Poszukuję dobrego psychologa pracującego metodą terapii poznawczo-behawioralnej. Kogo Państwo mogliby polecić na terenie Lublina?

Z wyrazami szacunku, A.B.
Dzień dobry,

pracuję poznawczo-behawioralnie z OCD , niestety nie przyjmuję w Lublinie. Rekomenduję oprócz oddziaływań psychoterapeutycznych - rozważenie leczenia farmakologicznego po konsultacji z psychiatrą, w celu maksymalizacji korzyści terapeutycznych.
Niekiedy psychoterapia (z użyciem technik poznawczo-behawioralnych) może być podobnie skuteczna jak farmakoterapia. Kiedy zaburzenie jest silne, psychoterapia wspiera leczenie farmakologiczne i powoduje zmniejszenie ryzyka nawrotów.
pozdrawiam
Anna Grabowska

Polecam panią Joannę Nowakowską.
Witam serdecznie,

Proszę wejść na stronę Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, tam znajdzie Pan/i listę certyfikowanych terapeutów poznawczo-behawioralnych w Polsce.
Niestety nie mam możliwości wklejenia linka, w związku z zakazem portalu znanylekarz.

Z wyrazami szacunku,
Luiza Szulim
Dzień dobry,
zaburzenie obsesyjno-kompulsywne leczone jest także przez psychoterapeutów Gestalt.
pozdrawiam
Tomasz Desput
Zapraszam do Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej na ul. Organowej 4a w Lublinie. Polecam wizytę u pani Doroty Mącik lub Natalii Janiszewskiej Mierzyńskiej. Obie panie psycholog są certyfikowanymi psychoterapeutami poznawczo behawioralnymi. Mają również doświadczenie w leczeniu OCD.