Od pol roku zazywam Asentre aktualnie 75 mg dziennie. . zmagam sie zaburzeniami lekowymi i depresja. Bardzo chchcielibysmz mezem starac sie o dziecko...Niestety boje sie odstawiena leku.. Czy mozna w ciazy stosowac lek Asentra ? Moj psychiatra twierdzi, ze to jest jeden z najslabszych lekow wiec jesli bedzie taka potrzeba to mozna stosowac. Natomiast jest to temat mi obcy i bardzo zależy mi na rzetelnej informacji z kilki zrodel... Jakie razyko wiaze sie z przyjmowaniem leku podczas ciazy i ile wczesniej trzeba odstawic lek zanim bedziemy planowac dziecko?
lek. Krzysztof Gil
lek. Krzysztof Gil
Psychiatra, Terapeuta
Kraków
Nie ma jeszcze badań nad długoterminowymi skutkami dla dziecka "przyjmującego" Asentrę w życiu płodowym, będą gdzieś za 10 lat. Moim zdaniem lepiej skorzystać z psychoterapii na czas trwania ciąży, zaś lek odstawić w pierwszym dniu cyklu, kiedy będzie się Pani starać o dziecko. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.