Od pewnego czasu moi znajomi zaczęli wiecznie się skarżyć, że coś jest ze mną nie tak, że „raz jeste

3 odpowiedzi
Od pewnego czasu moi znajomi zaczęli wiecznie się skarżyć, że coś jest ze mną nie tak, że „raz jestem wspaniała, a raz się mnie boją”. Owszem, zauważyłam, że moje zachowanie troszeczkę się zmieniło, stałam się bardziej nadpobudliwa i nerwowa, ale myśle, ze to chyba wszystko przez mojego ex. Byliśmy razem prawie rok, a zachowywalismy się jakbyśmy znali się od dziecka. Po zerwaniu kompletnie się załamałam, płakałam godzinami, straciłam apetyt, nie mogłam spać, raz go kochałam, raz nienawidziłam, po jakimś czasie zaczęłam pakować się w nietrwałe związki tylko po to by „zapchachać po nim dziurę”, samookaleczałam się, rozladowywalam emocje agresją i wręcz histerycznym płaczem. Od zerwania mijają 3 miesiące, a ja zdążyłam wpakować się w 7 związków i do teraz mam problemy ze snem. Dodam, ze mam tylko 16 lat.
Liczę na szybką odpowiedź, pozdrawiam
Dzień dobry,
zerwanie jak najbardziej może wywoływać różne, często skrajne emocje - w końcu kończymy ważną dla nas relację i układamy sobie nasz świat na nowo.
Domyślam się, że to dla Ciebie trudny czas. Pamiętaj jednak, że samookaleczanie się jest niebezpieczne i nie jest rozwiązaniem w radzeniu sobie z emocjami.
Zastanów się czy jest jakiś dorosły, z którym mogłabyś porozmawiać o tym, co się z Tobą teraz dzieje. Zdecydowanie też możesz uzyskać pomoc u psychologa szkolnego. Pozdrawiam, Anna Krążyńska

Obniżone zdolności w zakresie kontroli emocji jak najbardziej mogą być wynikiem kryzysu psychicznego spowodowanego rozstaniem. Samookaleczenia to forma autoagresji która daje chwilową ulgę rozładowanie emocjonalne, jest to niepokojący i poważny symptom. Najlepiej będzie jak powiesz o swoich problemach zaufanej osobie dorosłej jeśli obawiasz się reakcji rodziców wybierz zaufaną nauczycielkę pedagoga bądź psychologa szkolnego. Oni pomogą ci wrócić do równowagi psychicznej.

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Widać, że masz dużo emocji związanych z rozstaniem z chłopakiem i nie radzisz sobie z nimi, szukasz ich rozładowania w szkodliwy dla siebie sposób. To, że te emocje są, jest czymś naturalnym, rozstania są zwykle trudne. Natomiast dobrze by było skorzystać z pomocy kogoś, kto pomógłby Tobie zrozumieć to, co się w Tobie dzieje i poszukać sposobu radzenia sobie z tym. Proponuję udać się do psychologa do poradni psychologiczno - pedagogicznej albo do psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia dzieci - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.