Od kilku miesięcy walczę z łysieniem. Stwierdzono u mnie zapalenie łojotokowe połączone z przejawami

2 odpowiedzi
Od kilku miesięcy walczę z łysieniem. Stwierdzono u mnie zapalenie łojotokowe połączone z przejawami łysienia androgenowego. Leczę się do tej pory u trychologa, skóra została oczyszczona i nawodniona, ogólnie jest już dużo lepiej, jednak mimo wszystko łysienie nie ustaje,choć wyraźnie zmniejszyło się. Jestem obecnie po dwóch zabiegach mezoterapii dekspantenolem.i zastanawiam się czy to na pewno mi pomoże, ponieważ pamiętam że trycholog wskazywała na słabe ukrwienie górnej części głowy, co też jest wynikiem łysienia (mówiła że będziemy nad tym pracować). Tak się zastanawiam czy w moim przypadku nie będzie lepsze leczenie osoczem bogatopłytkowym w celu zwiększenia ukrwienia skóry. U lekarza u którego się leczę nie jest wykonywany ten zabieg więc wolę zapytać tutaj.
Dzień dobry. Nie wiem co w tym wszystkim robi dermatolog.leczy łupież i tylko tyle ?.Mesoterapia nie jest zła ,ale ani dekspanthenol ,ani osocze bogatopłytkowe nie rozwiązują problemu a/ łysienia androgenowego b/ lepszego ukrwienia. Mesoterapia jako sposób na lepsze ukrwienie - super bzdura .Ale jeżeli kogoś stać ,to czemu nie. Mam nadzieję ,że dermatolog poinformował Pana o tabl. z finasterydem (Propecia ,Nezyr) na łysienie ,lub o innych tabl. których rolą jest m.in. lepsze ukrwienie skóry głowy. Inaczej do końca życia będzie Pan chodził na kolejne mesoterapie. I pisze to osoba ,która również ,od lat ,wykonuje liczne mesoterapie.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.

Nie do końca rozumiem ten sposób leczenia. Jak się domyślam leczy się Pa/Pani u kosmetologa a nie u lekarza. Na podstawie czego zostało więc zdiagnozowane łysienie androgenowe? Proszę rozważyć rozpoczęcie leczenia u lekarza dermatologa-trichologa. Konieczne jest wykonanie szeregu badań; morfologię, poziom żelaza, TSH, fT3, fT4, Anty Tpo, Anty TG, jeśli dotyczy to kobiety dodatkowo hormony płciowe ; estradiol, FSH, LH, progesteron, prolaktyna, testosteron, DHEA. Lekarz po zapoznaniu się z wynikami badań i wykonaniu badania trichoskopowego dobierze właściwą metodę leczenia i wykona niezbędne zabiegi.