od kilku miesięcy spotykam się z chłopakiem, nie mieszkamy razem. Mamy ok.30 lat. On postanowił się zmienić i przestać pić, a ja miałam być tą motywacją i to krótko po poznaniu się po prostu się zaszył z własnej woli. Pracował, spotykaliśmy się i wszystko było ok jakieś 3 miesiące, a potem wziął jakieś leki, które przedawkował i trafił do szpitala. Po dwóch dniach wyszedł. Znów się starał - do czasu, zapił wszywkę... Była awantura, starałam się urwać kontakt. Kolejne błagania, że się zmieni i zaszył się po raz drugi. Znów było dobrze. Bo tym razem zapisał się na terapię grupową, ale i osobistą z psychologiem, starał się bardzo. Chodził na terapię. Odwiedziłam go na jego prośbę, bo chciałam z nim uczestniczyć na jednym ze spotkań z psychologiem, wiedziałam, że to ważne. Byłam u jiego w weekend. Po dwoch dniach okazało się, że w ten ciężki czas kiedy nie może sobie poradzić sam ze sobą (wiedząc, że nie może się napić) siegnął po leki, jakieś psychotropy, jakieś używki - kontakt był utrudniony, zrospaczona wróciłam do siebie... W tygodniu znow dzwonił, przepraszał, poszedł na terapię - wyznał co zrobił, powiedzieli co myslą.. Pod koniec tygodnia, planowanie razem weekendu, chciałam dać szansę... Zadzwoniłam po pracy i już wiedziałam, że znów coś brał...a już po tonie głosu przez słuchawkę jestem w stanie wyczuć, czy jest pod wpływem czegoś, oczywiście nawet nie podjęłam z nim dyskusji, znowu się zawiodłam i było mi bardzo przykro... Z jednej strony on chce się zmienić, podobno chodzi na spotkania grupowe AA, ale czasem mówi, że jest za słaby i przeprasza... Wiem, że na to co się z nim dzieje miało wpływ jego traumatyczne dzieciństwo, utrata matki w młodym wieku, eksperymenty z używkami... Po ostatniej rozmowie przez tel.jak usłyszałam, że jest znów pod czegoś wpływem przestałam się odzywać, nie odpisuje na smsy... Jak powinnam z nim postępować, żeby mu pomóc ? Błagam Państwa o pomoc, bo serce mi pęka, ale dla jego dobra zrobię wszystko...
Pozdrawiam Z.
 Leszek Jaroszewski
Leszek Jaroszewski
Psycholog, Seksuolog, Psychoterapeuta
Bytom
Szanowna Pani

Proszę przede wszystkim samej zgłosić się na terapię tam uzyska Pani pomoc oraz wiedzę dotyczącą uzależnienia i funkcjonowania w związku z osobą uzależnioną. Uzależnienie to choroba, którą należy leczyć, przy czym wszywka to nie jest leczenie, to odraczanie, tworzenie złudnego poczucia walki z chorobą i w konsekwencji pogłębianie problemów. Pisze Pani, że zrobi wszystko dla jego dobra, a co z Pani dobrem? Dojrzały i szczęśliw związek nie polega na poświęceniu ale na równowadze.

Życzę odwagi
Leszek Jaroszewski
ZESPÓŁ ARCHE

 Patrycja Cyganik-Jóźków
Patrycja Cyganik-Jóźków
Terapeuta, Psycholog, Psychoterapeuta
Szczawno-Zdrój
Witam, zachęcam do zadbania o siebie i skorzystania ze wsparcia specjalisty w miejscu Pani zamieszkania. Trwanie obok osoby uzależnionej jest nierzadko bardzo destrukcyjne. A zmiana sposobu funkcjonowania osoby uzależnionej zalezy tylko od niej samej. Zmiana musi być wynikiem chęci zmiany siebie a nie uzależnienia.

Specjaliści w zakresie leczenia: uzależnienia

Marta Bartczak-Praczkowska

Marta Bartczak-Praczkowska

Psycholog, Terapeuta

Poddębice

Henryk Weber

Henryk Weber

Terapeuta

Kielce

Magdalena Nowak-Wyligała

Magdalena Nowak-Wyligała

Terapeuta, Psycholog

Świątniki Górne

Krzysztof Tarasiewicz

Krzysztof Tarasiewicz

Psychoterapeuta, Psycholog

Kraków

Emilia Górczyk

Emilia Górczyk

Psycholog

Ciechanów

Anna Bobola

Anna Bobola

Psychoterapeuta, Terapeuta

Kraków

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 44 pytań dotyczących usługi: uzależnienia

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.