Od kilku miesięcy budziłem się raz z mniejszym raz z mocniejszym bólem karku a czasami bez bólu , na

11 odpowiedzi
Od kilku miesięcy budziłem się raz z mniejszym raz z mocniejszym bólem karku a czasami bez bólu , natomiast wczoraj boli mnie kark mocniej przy odginaniu głowy do tylu i w miejscu w którym boli jest zaczerwiniona skóra na karku . Czyżby to zwyrodnienie? Mam 35lat
Zaczerwienienie może, choć nie musi sugerować stan zapalny. Należy się udać do lekarza lub fizjoterapeuty i spróbować zdiagnozować i rozwiązać problem. Nie da się tego zrobić przez internet, gdyż jest zbyt wiele możliwości, a zwyrodnienie jest tylko jedną z nich, w tym przypadku mniej prawdopodobną. Pozdrawiam.

Dzień dobry
By odpowiedzieć na te pytania po pierwsze musiałbym to zobaczyć i przede wszystkim przeprowadzić pełny wywiad zdrowia. Następnie wykonać ocenę i diagnostykę w odcinku szyjnym. Na tą chwilę możemy tylko przypuszczać, że jest to stan zapalny.
Polecam nie zwlekać i udać się do fizjoterapeuty i nie chodzi mi tutaj o autoreklamę jeżeli jest ktoś bliżej to również zachęcam, ważne żeby coś z tym zrobić.
Pozdrawiam Mateusz Popielarski
To mogą być bóle związane z rożnymi dysfunkcjami kręgosłupa szyjnego lub zupełnie innych struktur. Trzeba by Pana zbadać, by odpowiedzieć na to pytanie. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Taki stan jest na tyle niepokojący ,że wymaga badania nie tylko funkcjonalnego ale także badań obrazowych, które mogą potwierdzić zmiany zwyrodnieniowe.Zachęcam do podjęcia diagnostyki w tym kierunku ponieważ nie warto doprowadzać do utrwalenia bólu i prowokowania poważniejszych dysfunkcji ze strony narządu ruchu.Pozdrawiam.
Szanowny Panie,
na podstawie podanych przez Pana informacji nie jestem w stanie postawić diagnozy- potrzebna jest osobista wizyta u Fizjoterapeuty.

P.S. zwyrodnienie to nie choroba tylko naturalne zużycie stawów adekwatne np. do wieku

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zaczerwienienie i wybudzanie w nocy sugeruje stan zapalny. Ból przy odginaniu do tyłu może pochodzić ze stawów międzykręgowych, dysku lub tkanek miękkich. Trzeba udać się do fizjoterapeuty, aby postawił diagnozę na podstawie wywiadu i badania manualnego.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Dzień dobry,
Przyczyn dolegliwości może być wiele jak choroba zwyrodnieniowa, dyskopatia, zapalenie korzeni nerwowych. Proponowałbym udać się do fizjoterapeuty aby to sprawdził i zaproponował plan leczenia.
Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Witam
Zaczerwienie skóry może być reakcją układu nerwowego, ból barku może być bólem przeniesionym z odcinka szyjnego na kończynę górna. Zalecam zgłoszenie się do fizjoterapeuty.
Pozdrawiam Sebastian Kalata
Dzień dobry,
zwyrodnienia nie dają objawu bólowego.
Najprościej będzie aby udał się Pan do fizjoterapeuty, który na wizycie wytłumaczy Panu fizjologię i patologię Pana problemu.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Być może. Idź do fizjoterapeuty i zróbcie z tym porządek.
Dzień Dobry, na podstawie przedstawionych przez Pana informacji niestety nie da się precyzyjnie określić problemu. Zachęcam do skorzystania z wizyty u fizjoterapeuty, który zbierze dokładny wywiad, zbada Pana funkcjonalnie, określi przyczynę problemu i wdroży odpowiednie leczenie.