Od kilku dni mam wysoki puls chodze caly czas poddenerwowana glowa boli najgorzej jest rano obecnie

8 odpowiedzi
Od kilku dni mam wysoki puls chodze caly czas poddenerwowana glowa boli najgorzej jest rano obecnie biore tabletki hydroxizinum nic mi sie nie chce czy to moga byc objawy nerwicy ,po tabletkach jest troche lepiej.
Mogą. Ale mogą też świadczyć o innych chorobach psychicznych i fizycznych. Potrzebna jest odpowiednia diagnostyka.

Dzień dobry,
Rzeczywiście objawy mogą wynikać na przykład ze stresu lub z zaburzeń lękowych, jednak gorąco polecam w pierwszej kolejności diagnozę u lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby zaleci kontakt z kardiologiem, neurologiem lub innym specjalistą. Jeśli lekarze nie stwierdzą choroby fizycznej a objawy nie ustąpią wtedy proponuję kontakt z psychoterapeutą. Aby stwierdzić, czy jest to nerwica (czyli zaburzenia lękowe) czy coś innego, potrzeba dużo więcej informacji na temat Pani sytuacji i dolegliwości. Diagnozy psychologiczne biorą pod uwagę szereg wskaźników, nie ma możliwości rzetelnej oceny Pani stanu na podstawie krótkiego opisu.
Objawy, które Pani opisuje mogą faktycznie mieć związek z zaburzeniami na tle nerwowym. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą.
Tak, to mogą być objawy nerwicy. Wysokie ciśnienie może być także efektem innych schorzeń. Warto udać się na konsultacje zarówno do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Panią odpowiednio do kardiologa lub neurologa jak również zasięgnąć porady psychologa. Może się okazać, że oprócz leków wskazana będzie psychoterapia. Jednak opis jest zbyt krótki i bez wnikliwego zbadania nie można postawić żadnej diagnozy.
Witam,opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia na tle nerwowym,jednak aby zacząć nad nimi pracę trzeba wykluczyć inne przyczyny medyczne.Warto zrobić badania i skonsultować się z lekarzem pod kątem tarczycy czy zaburzeń kardiologicznych.
Pozdrawiam serdecznie
Mogą to być objawy spowodowane przewlekłym stresem, ale jednak żeby móc postawić taką diagnozę, najpierw trzeba wykluczyć podłoże fizyczne, np. nadciśnienie bądź inne schorzenia. Dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem rodzinnym, zrobić podstawowe badania, jeśli okaże się, że problem jest natury psychicznej, warto skierować się po pomoc do psychologa lub psychoterapeuty. Nie jestem zwolennikiem przyjmowania leków, bez kontroli lekarskiej.
Dzień dobry. Myślę, że pierwszym krokiem może być wizyta u lekarza rodzinnego. Po wyeliminowaniu przyczyn somatycznych, ewentualnych niedoborów witamin z grupy B, D, watro rozważyć wizytę np. u psychologa lub terapeuty i przyjrzeć się temu bliżej. Być może to efekt stresu, zmęczenia etc.Trudno o jednoznaczną odpowiedź po tak krótkim opisie. Pozdrawiam serdecznie
Szanowna Pani,
proponuję odezwać się do mnie w wiadomościach prywatnych. Po ustaleniu niektórych czasem drobnych szczegółów, postaram się ustalić kierunek diagnostyki: jakie badania należałoby wykonać i do którego specjalisty należy się wybrać w pierwszej kolejności. Znając, jak ciężko się dostać teraz chociażby do lekarza POZ, szkoda by było marnować cenny czas.
Zapraszam do kontaktu - znajdzie mnie Pani na Facebook.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta) - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.