Od czego by tu zacząć...jestem osobą młodą (23 lata) i mam problem (może nawet problemy). Obecnie na

3 odpowiedzi
Od czego by tu zacząć...jestem osobą młodą (23 lata) i mam problem (może nawet problemy). Obecnie największy problem to hazard, do którego ciągle wracam mimo świadomości 'ile życia mi zabrał'. Jestem świadomy, że problemy z hazardem są spowodowane brakiem celu w życiu. Od kilku lat systematycznie uprawniam sport, masa wyrzeczeń, codzienne treningi i dieta. Lecz z kilkoma, można to powiedzieć 'przerwami' na używki i imprezy do białego rana. Czemu? Nigdy nie dostałem nagrody za taką ciężką pracę, patrząc na siebie w lustro nie widzę efektów. Może bardziej przybliże moją sytuację...więc od kilku lat chodzę na siłownię, przeplataną z bieganiem długodystansowym. Hmm...jak można osiągnąć sukces równolegle na tych dwóch płaszczyznach? Przecież na siłowni chcę budować masę , którą wgl nie służy bieganiu długodystansowemu. Dokładnie tak. Mimo moich systematycznych treningów na siłowni i diecie nie widać efektów, koledzy mają lepsze efekty po miesiącu treningów. Ale jeśli chodzi o bieganie mam drobne sukcesy i niezłe wyniki. Lubię biegać, nigdy nawet nie trenowałem biegania na poważnie (skupiając się tylko na tym, wplatając w trening interwały, podbiegi...). Siłownia jest/była dla mnie bardziej leczeniem kompleksów związanych ze szczupłą budową ciała, nie robiłem tego z taką pasją jak biegów.
Studiuję, dwa lata temu przerwałem studia na 3 (ostatnim) roku i nie skończyłem ich do dziś.
To tyle jeśli chodzi o efekty braku celu.

Następnym problemem jest u mnie impotencja. Około 4 lata temu miałem pierwszy poważny kontakt z dziewczyną, który zakończył się całkowitą klapą. Jakiś czas przed tym zdarzeniem kolega powiedział coś o skutkach trzymania laptopa na kolanach( kto by pomyślał, że takie coś będzie miało takie skutki), co podobno negatywnie wpływa na potencje. Zacząłem strasznie intensywnie o tym myśleć. W sytuacji zbliżenia nie myślałem o przyjemności wynikającej z tej sytuacji, ale o tym czy wgl będę zdolny do tego...i nigdy nie byłem aż po dziś dzień.

Proszę o pomoc. Chciałbym zgłosić się do specjalisty, który pomoże rozwiązać mi problemy na tych dwóch płaszczyznach (psycholog, seksuolog).

Najlepiej Poznań.
Dzień dobry,

z Pana wypowiedzi wynika, że jest Pan na dobrej drodze do identyfikacji źródeł swoich problemów. Dobrze Pan definiuje i opisuje przeżywane problemy, teraz warto popracować nad ich genezą oraz zmianą. Aby uniknąć autoreklamy, polecam skorzystać z wyszukiwarki na ZL i ustawić w kryteriach wyszukiwania: "psycholog Poznań". Należy pamiętać, że "dopasowanie" do danego specjalisty jest bardzo subiektywną kwestią, po pierwszej wizycie będzie Pan wiedział, czy z tą osobę chce Pan kontynuować spotkania i ewentualną terapię. Proszę także wcześniej zastanowić się, czy z większą łatwością przyjdzie Panu dzielenie się swoimi tematami z mężczyzną czy kobietą, bo dla niektórych jest to kluczowa kwestia. Życzę powodzenia w znalezieniu odpowiedniego dla siebie specjalisty oraz odkrycia źródeł obecnych trudności. Gdyby był Pan zdecydowany na konsultację u mnie, zapraszam do umówienia wizyty.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Jerzak/Psychonomia.pl

Dzień dobry. Proszę wyszukać specjalisty z Poznania za pomocą wyszukiwarki na znanym lekarzu i umówić się na konsultacje. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Odnosząc się do — opisanego przez Pana problemu z hazardem — robi Pan to pomimo świadomości strat. Pozwolę sobie na postawienie hipotezy, iż jest Pan uzależniony od silnych emocji. Kontakty z kobietami mogą owych silnych emocji generować zbyt mało. Mam również takie poczucie, iż praca nad wyglądem ciała to zbyt mało, bo ta moc jest w Panu i trzeba jej poszukać. Doświadczenia sprzed 4 lat nie są dowodem na impotencję, był Pan wówczas bardzo młody. To zupełnie normalne, naturalne, tak się dzieje. Proszę nie słuchać kolegi. Niepotrzebnie Pana straszy.
Przyjmuję w Poznaniu w prywatnym gabinecie. Na co dzień pracuję z osobami uzależnionymi w Sp. ZOZ Nowy Dworek, prowadzę grupy dla pacjentów uzależnionych behawioralne (hazard) z funduszy Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Mam spore doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej. Zapraszam serdecznie i pozdrawiam. Patrycja Abbink