Od 8 lat mam kłopoty z chodzeniem z powodu bólu stawów kolanowych. Podobno mam "szpotawę" kolan i ze

4 odpowiedzi
Od 8 lat mam kłopoty z chodzeniem z powodu bólu stawów kolanowych. Podobno mam "szpotawę" kolan i ze względu na wcześniejszą miłość do narciarstwa zjazdowego oraz chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych zniszczyłem sobie łąkotki wewnętrzne w obu stawach.
Wcześniej doraźnie otrzymywałem injekcje sterydowe do stawowo (np Synvisk ), które czasowo przynosiły mi ulgę.
Żaden z zabiegów rehabilitacyjnych już teraz nie pomaga mi.
Mam skierowanie do szpitala od ortopedy z lokalnej Poradni Ortopedycznej.
Boję się samego zabiegu, bo mam już 77 lat, pod opieką żonę po udarze mózgu, a czekać mnie będzie podobno wielomiesięczna rehabilitacja ?
Czy faktycznie tylko zabieg chirurgiczny może mi pomóc ?
A może wystarczą preparaty Dr Reinharda Hitticha - "Utra Gelenk-Kraft Pro" ?
Dzień dobry
Z opisu wnoszę że jest Pan zapisay do operacji protezoplastyki stawu kolanowego. Faktycznie jest to duża peracja, ale wykonywana standardowo. Jeżeli obecnie leczenie zachowawcze nie pomaga to jest jedyne rozsądne leczenie. Żadne dziwne prepraty Panu nie pomogą.
Pozdrawiam

Witam,
Warto skonsultowac sie rowniez z terapeuta manualnym/fizjoterapeuta. Nawet jesli zdecyduje sie pan na zabieg trzeba przygotowac miesnie do operacji, aby szybciej moc wrocic do sprawnosci po niej.
W razie pytan sluze pomoca
Pozdrawiam
Dzień dobry. Jeśli kwalifikują Pana do zabiegu to prawdopodobnie do endoprotezoplastyki. Do zabiegu trzeba się przygotować wzmacniając mięśnie kolana i zakres jego ruchu. Zwykle konsultacja z fizjoterapeutą i instruktarz ćwiczeń wystarczy. Może też być tak że lekarze planują artroskopię " czyszczącą " - jest to mniej prawdopodobne ale wtedy rehabilitacja będzie krótsza. Z tego co widzę preparat Ultra Helenka Kraft Pro może być za słaby by Panu pomóc po składzie. Zawsze jednak można spróbować zastosować.
Witam, jeśli jest Pan zakwalifikowany do artroskopii tzn. że staw jest już bardzo mocno zniszczony. W wyniku szpotawego ustawienia kolan powierzchnie stawowe (chrząstka)przyśrodkowe są nadmiernie ścierane , preparaty w niewielkim stopniu zregenerują chrząstkę natomiast przyczyna nadal zostanie.Radzę udać się do dobrego rehabilitanta na terapię manualną np. powięziową aby pouwalniać powstałe napięcia. Jeśli to nie pomoże to operacja raczej nieunikniona. Pozdrawiam.