Od 3 miesięcy cierpię na chroniczny kaszel związany z alergią, który staram się leczyć z pomocą lary

2 odpowiedzi
Od 3 miesięcy cierpię na chroniczny kaszel związany z alergią, który staram się leczyć z pomocą laryngologa. Niestety od około miesiąca zaczęłam również cierpieć na bolesne orgazmy - skurcze są bolesne. Po stosunku czy w trakcie nie odczuwam bólu, dotyczy on wyłącznie orgazmu (podobnie przy masturbacji). Czy może mieć to związek z wpływem kaszlu na mięśni dna miednicy? A jeśli tak to czy będzie to osłabienie czy nadwyrężenie? Planuję wizytę u specjalisty, nim jednak do niej dojdzie chciałabym jakoś sobie pomóc. Będę wdzięczna za poradę.
Oczywiście może mieć to związek przewlekłym kaszlem i złym stereotypem oddychania i kaszlu co wpływa na mechanikę i obciążenie przepon, funkcjonalnie jest ich kilka w organizmie. Podczas terapii warto zbadać całe ciało i zobaczyć gdzie i jak rozkładają się napiecia.

Rozluźnienie m.in. brzucha, przepony może przynieść rezultaty. Sugeruje udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Pozdrawiam!