Od 3 lat odczuwam lęk i ucisk w klatce piersiowej to wszystko zwiększa się gdy z kimś rozmawiam. Ser

17 odpowiedzi
Od 3 lat odczuwam lęk i ucisk w klatce piersiowej to wszystko zwiększa się gdy z kimś rozmawiam. Serce mi wali, gorące poty zalewają do tego mam pustkę w głowie i nie wiem co powiedzieć. Co to takiego? Czy terapia ze specjalistą przez Internet pomoże mi? I czy może wystawić receptę na jakieś leki ? Czy trzeba iść indywidualnie ?
Jeżeli wykluczone są przyczyny somatyczne, to warto skonsultować swoje dolegliwości z psychiatrą. Jest cały szereg leków skutecznych w takich razach. Psychoterapia będzie równolegle bardzo przydatna.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta) - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dokładnie, tak jak napisał psychiatra, natomiast co do psychoterapii przez internet zalecałbym ostrożność. W psychoterapii ważny jest kontakt z drugim człowiekiem, a internet niestety trochę go ogranicza. Jeżeli objawy tak długo się utrzymują to proszę zrobić ten drugi krok i umówić się na spotkanie ze specjalistą.
Diagnostyka medyczna w takich sytuacjach jest dobrym rozwiązaniem. Po wykluczeniu przyczyn somatycznych warto rozpocząć psychoterapię. Z badań wynika, że najskuteczniejszą metodą w takich sytuacjach jest terapia behawioralno -poznawcza. Psychoterapia przez Internet jest dobrym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Warto zaznaczyć, że terapia farmakologicza jest znacznie bardziej skuteczna jeśli łączy się ją z terapią psychologiczną.
Dzień dobry, z tego co Pani pisze można (choć dość śmiało) wnioskować, że problem ma podłoże lękowe. Specjalista przez Internet może pomóc jednak w tej kwestii, zalecam ostrożność. Jeśli zaś chodzi o wystawienie recept, może to zrobić jedynie lekarz (psychiatra, lekarz rodzinny itp.) nie psycholog czy psychoterapeuta. Polecam na samym początku udać się do lekarza rodzinnego, aby wykluczyć wszelkie powody somatyczne jak choroby, problemy trawienne itp. Jeśli zostaną wykluczone, powodem dolegliwości może być lęk. Najlepszym nurtem do leczenia zaburzeń lękowych jest terapia poznawczo - behawioralna (z ang. CBT). W zależności od Pani możliwości, polecam terapię zaburzeń lękowych z wykwalifikowanym psychoterapeutą stacjonarnie lub (jeśli nie ma Pani innej możliwości) online. Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry. Lęk w sytuacjach społecznych, np. podczas prowadzenia rozmowy, jest możliwy do wyleczenia za pomocą psychoterapii. Oczywiście, należy przyjrzeć się, czy towarzyszą mu jakieś inne objawy czy trudności, a następnie, na podstawie rzetelnej diagnozy, możliwe jest zaplanowanie terapii. Polecam psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, opisane objawy mogą świadczyć o lęku w sytuacjach społecznych. Jednak przyczyn może być wiele. Lekarz psychiatra może przepisać odpowiednie leki, jednak źródło problemów nie zniknie. Zalecam wizytę u psychoterapeuty, by w czasie rozmowy opisać istotę problemu, oczekiwania co do zmiany i pomocy. Osobiście nie prowadzę terapii przez internet, więc zachęcam też do kontaktu osobistego.
Pozdrawiam
Monika Chajdas
Ciało przez swoje "zachowanie" oraz lęk mają swoje podłoże psychiczne. Indywidualne spotkanie z psychoterapeutą i terapia powinny być podstawą dalszych działań. Spotkania przy pomocy internetu, zwłaszcza w przypadku leków społecznych, nie mają sensu. A z lekami psychiatrycznymi byłbym ostrożny. Pozdrawiam. JS
Witam. Objawy zdają się układać we wzorzec lęku napędowego lub napadu paniki w przebiegu fobii społecznej. Psychoterapia może pomóc ale w wersji realnego kontaktu, kontakt internetowy to wzmacnianie objawu. Leki ewentualnie równolegle po konsultacji z psychiatrą.
Witam. Sytuacje które Pani opisała mogą być objawami zaburzeń lekowych. Warto zadbać o siebie i rozpocząć od konsultacji z lekarzem i psychoterapeutą. W przypadku pracy nad lękiem dobrze sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna. Konsultacje online są ostatecznością, sprawdzają się w sytuacji w której nie ma Pani możliwości dotarcia na " prawdziwą" terapię. Terapia w dużej mierze opiera się na relacji z drugim człowiekiem a o to znacznie łatwiej stworzyć podczas rzeczywistych spotkań. Być może warto spróbować pracy w mniejszym Ośrodku lub prywatnym gabinecie tak aby czuła się komfortowo podczas swoich pierwszych kroków. Każdy kolejny powinien być łatwiejszy.
Dzień dobry,
Sugerowałabym w pierwszej kolejności wykluczyć podłoże somatyczne (wizyta u lekarza pierwszego kontaktu wraz z badaniami)Jeżeli lekarz wykluczy podłoże somatyczne proponuję wizytę u psychologa.Jeżeli (najprawdopodobniej)są to sytuacyjne stany lękowe, z pewnością może pomóc terapia.Jeżeli psycholog/psychoterapeuta będzie widział konieczność podparcia się farmakoterapią zapewne zaleci wizytę u lekarza psychiatry.Wizyty online cieszą się coraz większaą popularnością i uznaniem, osobiście również uważam, że taka forma pomocy może być równie skuteczna jak wizyta w gabinecie, jednak traktując Pani sytuację indywidualnie doradzałabym raczej spotkanie twarzą w twarz w gabinecie. Pozdrawiam i życzę powodzenia:-)
Proponuje bezpośredni kontakt z psychoterapeutą, może nim być rownież lekarz psychiatra, ktory oprócz psychoterapii najprawdopodobniej zaproponuje leki.
Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Studzińska
Trzy lata to bardzo długo. Rozumiem jakie to jest obciążające. Przez internet obecnie można wszystko. Terapia lęku opiera się w dużej mierze na poczuciu bezpieczeństwa, które daje relacja terapeutyczna. Celem jest to, aby pacjent w obecności terapeuty czuł się bezpiecznie by móc się na nim modelować. Nie potrafię sobie wyobrazić takiej terapii przez internet. Leki mogą znieść objawy, ale nie źródło. Pomogą doraźnie. Oznacza to, iż przy każdym tąpnięciu w życiu lęk będzie wracał.
Witam, proponuję kontakt bezpośredni z psychiatrą lub psychoterapeutą.
Witam. Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe. Najlepsza byłaby terapia indywidualna, poznawczo-behawioralna, tj. bezpośrednie spotkania z terapeutą, ale jeśli jest to dość trudne lub niemożliwe dla Pani (z uwagi na obecną sytuację), to warto byłoby poszukać terapeuty przez internet. Konieczna będzie także wizyta u psychiatry i leczenie farmakologiczne, aby mogła Pani lepiej funkcjonować. Pozdrawiam
Witam serdecznie, opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe, w przypadku których pomaga psychoterapia - by poszukać głębszej przyczyny tych objawów.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam
Witam serdecznie,

Zarówno sesje online jak i face to face so skuteczne, dlatego proszę wybrać taka forme sesji jaka będzie najbardziej komfortowa i bezpieczna.
Jeśli chodzi o wspomniane objawy, to ważne jest by terapia wykorzystywala podejście poznawczno behawioralne.

Co do leków, to należałoby pójść do psychiatry by dostać receptę.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak
Psychoterapia online jest teraz normą i jest tak samo skuteczna! Warto spróbować na początek wizyty konsultacyjnej.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 110 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.