Obrzęk moszny po przepuklinie pachwinowej

8 odpowiedzi
Witam. Dwa dni temu miałem operację przepukliny pachwinowej prawostronnej z siatką. Wystąpił obrzęk moszny. Czy mam się czym martwić?. Mało leżę , chodzę, a najwięcej siedzę bo najmniej boli,czy to ma jakiś związek z siedzeniem?
Pooperacyjny obrzęk moszny zdarza się dość często w przypadku przepukliny mosznowej t.j. w przypadku gdy zawartość przepukliny wchodzi do worka mosznowego.Wtedy może zajść potrzeba preparowania tkanek w mosznie oraz w okolicy tkanek jądra.W następstwie tych zabiegów może dojść do obrzęku moszny po stronie operowanej.Silny ból moszny po stonie operowanej nasilający się przy siadaniu a łagodniejący przy staniu może być objawem skrętu jądra.Ten fakt należy wyjaśnić w trybie pilnym.Oczywiści nie muszę mieć racji ale tu nie chodzi o rację tylko wykluczenie skrętu jądra.pozdrawiam.D.Hałasa

Witam
Obrzęk może być związany z krwiakiem w mosznie, odczynem zapalnym lub uciskiem wszczepionej siatki na powrózek nasienny.
Proszę udać się na kontrolę do operującego chirurga - na pewno nie odmówi pomocy i skontroluje swojego pacjenta.
Pozdrawiam
We wczesnym okresie po operacji silnym sygnałem ostrzegawczym jest ból – jeśli boli, nie będziecie Państwo dźwigać (to taki naturalny alarm). Zasadniczo do 1 miesiąca od operacji nie powinno się dźwigać ciężarów tzn. można oczywiście przynieść zakupy ze sklepu albo przesunąć doniczkę w domu ale w rozsądnych granicach (powiedzmy do 10 kg).
Witam. Obrzęk moszny po operacji przepukliny pachwinowej zawsze występuje. Stopień tego obrzęku jeżeli jest niepokojący , powinien być skonsultowany z lekarzem, który oceni to na podstawie swojego doświadczenia. Tylko tyle można doradzić tą drogą. Pozdrawiam GK
to już też chyba przestarzała sprawa
Proszę nosić obcisłe slipy i udać się na kontrolę do lekarza.
Tego typu dolegliwości zdarzają się po operacjach przepuklin pachwinowych i często samoistnie ustępują, ale niekiedy mają miejsce powikłania wymagające interwencji, jak jest w Pana sytuacji nie wiem, ponieważ Pana nie badałem. Zdecydowanie należy zgłosić się do chirurga, który Pana operował w celu oceny tego co się dzieje. Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry.
Prawdopodobnie to krwiak pooperacyjny. Powinien Pan nosić ciasną bieliznę i dokonać elewacji (uniesienia) jąder. Proszę zgłosić się do lekarza. Lekarz wszystko wytłumaczy.
Pozdrawiam
Dr n. med. Monika Bieniasz