obrzęk kolana

4 odpowiedzi
Witam,
proszę o konsultację dot. kolana ponieważ wizytę u swojego lekarza bedę mieć dopiero za 3 tygodnie.....
2 lata temu miałam robione MPFL. od tygodnia mam duży obrzęk od strony przyśrodkowej kolana.Nie był to żaden uraz. wykonałam MRI ale opis jest dla mnie mało zrozumiały.
,,Stan po plastyce MFPL - częsciowe uszkodzenie przyczepu udowego graftu ze znacznym wysiękiem w otoczeniu (2 stopień). Kształt i sygnały łąkotek przestawiają się prawidłowo. Więzadła: ACL, PCL, MCL, LCL, poprzeczne, łąkotkowo-udowe, właściwe rzepki, rzepkowo-udowe boczne, pasmo biodrowo-piszczelowe prawidłowe. Ściegno mieśnia podkolanowego, pasmo biodrowo-piszczelowe oraz ścięgna gęsiej stopy prawidłowe. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda o zachowanej ciągłości. Uchwytnych zaburzeń sygnału w elementach kostnych i chrzęstnych obrazy MR nie wykazują. Bloczek kości udowej prawidłowo wykształcony. Typ 3 rzepki wg Wiberga. Fałd przyśrodkowy rzepki niewidoczny. TT-TG wynosi 9mm. Wskaźnik Insall-Salvati wynosi 0,8. Niewielki wysiek w zachyłku nadrzepkowym, przestrzeni przedkrzyżowej oraz dole międzykłykciowym".
JoAn
Szanowna Pani,
oczywiście, jeżeli potrzebuje tylko Pani konsultacji przed wizytą u swojego lekarza, proszę się nie wahać. W przypadku braku interesującego Panią terminu, proszę się kontaktować bezpośrednio z rejestracją.
Z poważaniem,
Marcin Milczarek
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Aby móc skonsultować opisany przypadek konieczne jest zbadanie stawu kolanowego opisywanego w badaniu MRI. Proszę pamiętać, że bada się pacjenta, a nie wynik badania. Opis sugeruje, że przeszczep użyty do rekonstrukcji MPFL uległ uszkodzeniu - niestety nie wskazuje to na przyczynę. Pozdrawiam
Wymaga to pilnej konsultacji z lekarzem operującym. Bez obrazów i badania trudno mieć pewność ale może to być obluzowanie implantu.
Rezonans przedstawia częściowe uszkodzenie MPFL ważne jest badanie kliniczne aby ocenić stabilność rzepki. Warto początkowo zastosować ortezę stawu kolanowego poczatkowo w wyproście.
Sugeruję konsultacje ortopedyczną.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch