Obecnie wspólnie z partnerem próbujemy odbudować zwiazek. Chcielibyśmy skorzystać z psychoterapii pa

4 odpowiedzi
Obecnie wspólnie z partnerem próbujemy odbudować zwiazek. Chcielibyśmy skorzystać z psychoterapii partnerskiej.
Czy powinniśmy wstępnie oboje przyjść z osobna, przedstawić swoje wersje, czy od razu umówić się na terapię partnerską ?
Pozdrawiam :)
Dzien dobry. Zachęcam do tego, żeby wybrali sie Państwo na wizytę razem, do terapeuty, który pracuje z parami. Na takim spotkaniu, bądź serii spotkań będziecie mogli Państwo nakreślić swoją sytuacje, swój problem tak, jak każdy z Was to widzi. Terapeuta pomoże w nakreśleniu kwestii istotnych do pracy, w celu poprawy jakości związku i satysfakcji z bycia razem. Jeśli pojawi sie konieczność, aby przynajmniej jeden z partnerów udał sie na terapie indywidualna, zapewne padnie taki komunikat. Wtedy, po wspólnych ustaleniach zapada decyzja czy spotkania partnerskie są kontynuowane, czy zostaną czasowo zawieszone. Kwestia indywidualna w tym przypadku jest, czy można prowadzic rownolegle dwa procesy terapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka Kachel

Dzień dobry.Myślę, że powinniście Państwo pójść razem na terapię par. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Dzień dobry. Jeśli celem jest wprowadzenie zmian, które mają poprawić jakość funkcjonowania Państwa związku, polecam umówić się do psychoterapeuty specjalizującego się w terapii par i małżeństw i na pierwszą wizytę przyjść razem. Jeśli terapeuta zauważy konieczność, by któreś z Państwa podjęło terapię indywidualną, to na pewno Państwu o tym powie i wspólnie podejmiecie decyzję, jaki model terapeutyczny byłby najbardziej wskazany. Pozdrawiam serdecznie, Zuzanna Bajsarowicz
Witam. Jeśli wspólnie odbudowujecie związek to wspólnie powinniście udać sie na psychoterapię. Sugestia, że może każde z Was miałoby przedstawiać samodzielnie własną prawdę może oznaczać, że się siłujecie i potrzebujecie rozjemcy, który jednej ze stron przyznałby rację. Raczej nie będzie to psychoterapeuta. Jeśli chcecie budiwać, budujcie wspólnie.