Niszcze życie swoje i rodziny upijając się regularnie. Nie chce stracić kobiety mojego życia. Gdzie

5 odpowiedzi
Niszcze życie swoje i rodziny upijając się regularnie. Nie chce stracić kobiety mojego życia. Gdzie najlepiej szukać pomocy?
Witam. Konsultacja psychologiczna ma na celu postawienie diagnozy psychologicznej oraz ustalenie celów do indywidualnej psychoterapii. Konsultacja jest niezbędnym etapem umożliwiającym szersze przyjrzenie się Pana objawom chorobowym. Pomocy może Pan szukać u psychologa posiadającego uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. Zapraszam do kontaktu, jeśli jest Pan z Trójmiasta. Pozdrawiam, Aleksandra Tarczyńska, psycholog i psychoterapeuta
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry.Generalnie pójść i sprawdzić u specjalisty jaki to problem,picie szkodliwe czy uzależnienie a może depresja....Zachęcam do skorzystania z propozycji diagnozy,potwierdzam podpowiedz pani Aleksandry.Wzależności od tego gdzie ,z powodu hamującego wpływu wstydu,da pan radę pójść Moze to być lekarz rodzinny,często ma taką wiedzę,aby dobrze pokierować.Nie będzie błędem zgłoszenie się do terapeuty uzależnień.W mniejszych miejscowościach,w urzędach gminnych istnieje stanowisko d/s rozwiązywania problemów alkoholowych/pomoc może z innymi uzależnieniami.W miastach poradnie zdrowia psychicznego,poradnie w przychodniach przyszpitalnych,gabinety prywatne terapii uzależnień.Najgorsze byłaby próba przeczekiwana....trochę jak przewlekaniem bólem zęba u dentysty.Na profilu znany lekarz jest wielu terapeutów uzależnień.Pozdrawiam
Dzień dobry. Gratuluję pierwszego kroku w stronę zdrowienia - zauważenia swojego problemu i szukania pomocy. Po wsparcie może Pan zgłosić się, w pierwszej kolejności, do Poradni Leczenia Uzależnień (poradnie takie działają w wielu większych miastach w Polsce, na NFZ) czy też na wizytę do Specjalisty Psychoterapii Uzależnień (NFZ/prywatnie). Wspólnie zastanowicie się nad wybraniem najlepszej formy leczenia dla Pana - ośrodek stacjonarny (całodobowy) albo też terapia ambulatoryjna (czyli spotkania ze specjalistą w gabinecie, np. raz w tygodniu).
Może Pan również udać się na miting AA, na którym na pewno uzyska Pan wiele informacji od osób z podobnym problemem. Powodzenia!
Dzień dobry!
Jeśli zauważa Pan już dotkliwe straty z powodu picia, oznacza to, że po pomoc należy zgłosić się jak najszybciej - upływający czas działa tu bowiem na Pana niekorzyść (nie wie Pan, jak długo jeszcze ten stan rzeczy wytrzyma Pana partnerka). Terapeuta uzależnień zacznie od diagnozy problemu i jeśli to uzależnienie, podpowie, co należy zrobić w pierwszej kolejności. Dla osób uzależnionych bardzo trudnym etapem jest samo odstawienie alkoholu, ponieważ przy próbie odstawienia alkoholu (lub jego ograniczenia), pojawiają się nieprzyjemne, a czasami też groźne dla zdrowia, a nawet życia objawy tzw. objawy abstynencyjne. Dlatego dla wielu osób przy odstawianiu alkoholu niezbędny będzie pobyt w szpitalu tzw. detoksykacja (czyli odtrucie organizmu) lub opieka ambulatoryjna lekarza psychiatry. Po odstawieniu alkoholu terapia uzależnienia to intensywna praca nad sobą i problemem rozłożona na co najmniej długie miesiące - co do formy (całodobowa, ambulatoryjna czy pośrednia na tzw. oddziale dziennym to do uzgodnienia z terapeutą uzależnień). Wiele osób popełnia błąd. Przechodzi detoksykację, zaczyna czuć się lepiej i... nic dalej z problemem nie robi, problem wraca, a skutki są coraz dotkliwsze, gdy tymczasem potrzebne jest nie tylko odstawienie alkoholu, ale zmiana w wielu obszarach życia - tego nie da się osiągnąć bez czasu, wysiłku i długotrwałej, systematycznej pracy nad sobą.
Zachęcam do spotkania z terapeutą ds. uzależnień. Pozdrawiam