niezdiagnozowana cukrzyca przed ciążą

3 odpowiedzi
Witam
Jestem w ciąż i jestem po teście OGTT (75gram) moje wyniki to: na czczo 86, po 1 godzinie 154 i po 2 godzinach 150. Ponadto na początku ciąży w 8 tygodniu miałam badaną glukozę i pierwszy wynik wyszedł przekroczony 94 na czczo a po powtórce 89.

Przed ciążą tylko raz badałam cukier w 2014 roku i miałam wynik na czczo 104 a po powtórce 94- zawsze tak jakoś na granicy.
Czy jest możliwe bym miała niezdiagnozowaną cukrzycę przed ciążą?
Witam. Cukrzycę raczej nie,ale stan przedcukrzycowy. Widać,że Pani problem,nie jest związany tylko z ciążą i dobrze byłoby po urodzeniu dziecka również przyjrzeć się dokładniej Pani metabolizmowi i podjąć odpowiednie kroki zaradcze.Pozdrawiam

Dobry wieczór
Wygląda na to że nie ma Pani cukrzycy ciążowej ale powinna sie Pani skontaktować z diabetologiem. Te wyniki na czczo zależą od prawidłowego przygotowania do badania (czy była Pani min. 10 godzin na czczo...). Na podstawie tych wyników z 2014 na pewno nie miała Pani cukrzycy a co najwyżej (???) nieprawidłową glikemie na czczo.
Pozdrawiam
Nie pisze Pani w którym tygodniu jest wykonany test i czy był wykonany z krwi żylnej.Wymaga kontroli.Pytanie czy nie jest to cukrzyca Mody