niewydolnosc VSM II/III stopnia

3 odpowiedzi
Niewydolna VSM II/III stopnia.
Witam, mam pytanie odnosnie zabiegu jaki mozna wykonac w takim przypadku. Pare lat temu przy rozpoznaniu niewydolnosci VMS II/III stopnia z refluksem subostialnym z widocznymi zylakami C2 na przebiegu zyly lukowatej przedniej. Mialam wykonana skleroterapie, po ktorej widoczne zylaki zniknely na pare lat. Niestety pojawily sie znowu, choc nie sa tak widoczne jak ostatnio, w rozpoznaniu mam : niewydolnosc III st. zyly odpiszczelowej zasilajacej poszerzone sploty zylakowe podudzia. Odmówiono mi wykonania skleroterapi, zalecono usuniecie zyly lub zabieg laserem. Czy jesli wtedy skleroterapia pomogla, gdzie widoczne zylaki byly o wiele wieksze, to w tym przypadku rzeczywiscie nie pomoze nawet pod wzgledem estetycznym ?
Dzień dobry. W przypadku niewydolności żyły odpiszczelowej, skleroterapia nie jest najlepszym sposobem leczenia - w rozumieniu długotrwałej skuteczności zabiegu. Opisana przez Panią historia skleroterapii potwierdza nienajwyższą jej skuteczność - w porównaniu z klasyczną operacją lub nowszymi metodami terapii: ablacją termiczną ( leseroterapia, fale radiowe, para wodna) i terapią z wykorzystaniem klejów. Zgadzam się z opinią lekarzy, u których się Pani konsultowała. Istotą leczenia niewydolności żylnej i wynikających z niej żylaków nie powinny być, przede wszystkich, efekty estetyczne. Kłaniam się, Jacek Kurnicki.

Skleroterapię żyły odpiszczelowej można wykonać w Pani przypadku. Niestety jest to najmniej trwała metoda leczenia. W tej chwili zaleca się w pierwszej kolejności leczenie 1. falami radiowymi 2. laserem 3. klejem tkankowym 4. chirurgicznie 5 skleroterapią. Pozdrawiam
Ważne przy planowaniu leczenia jest nie tylko stwierdzenie niewydolności żyły, ale również jej przebieg oraz wymiary. Jeśli naczynie jest duże, sama skleroterapia może noe wystarczyć. W naszej Klinice często łączymy kilka metod w celu jak najszybszego i skutecznego leczenia żylaków. Zapraszam na konsultację do Kliniki Flebologii na Wawelską w Warszawie.
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Krawczyk