Nieuzasadnione tycie. Hormony tarczycy w normie.

8 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 23 lata i borykam się z problemem dotyczącym masy ciała. Jeszcze dwa lata wstecz byłam zgrabną dziewczyną i z niewiadomych dla mnie powodów przytyłam 19 kg. Mam figurę jabłka. Moje BMI wynosi 28,7. Nie obżerałam się, nie lubię słodyczy, ćwiczyłam raz w tygodniu, chodziłam na szybsze spacery, jedynie piłam napoje gazowane. Nie mogę zdzierżyć smaku wody. Wiem, słodkie, kaloryczne, ale przez te osiem lat nie odbiło się to ani trochę na mojej wadze. Mogę nawet rzec, że uzależniłam się od napojów z kofeiną. Cóż zrobić, by schudnąć? Oprócz ćwiczeń i zrezygnowania coli/energetyków, wolno ufać tabletkom na odchudzanie? Dodam, że moja mama miała wyciętą tarczycę z powodu niedoczynności i nienowotworowych guzików. Zdaję sobie sprawę, że to dziedziczne i gdy nagle przytyłam, zrobiłam badania TSH, FT3 i FT4. Cholesterol również. Wynik w normie, nic mi nie jest, a waga pozostała. Uprzejmie proszę o poradę. Gdzie leży problem? Dalej nie mogę się z tym pogodzić i ciężko mi schudnąć. Oficjalnie na nic nie choruję i nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, proszę zrobić krzywą cukrową i insulinową, może tu tkwi problem, pozdrawiam

Witam, proszę jeszcze zbadać glukozę, antyTPO i anyTG. W jednej szklance napojów z kofeiną jest 6 łyżeczek cukru!!!! Z każdego nałogu można wyjść :) Trzeba tylko mieć dobrą motywację - a Pani chyba ma?! Nasz organizm się zmienia i czasem coś nam przez wiele lat nie szkodzi, a później zaczyna. Kwestia zmiany metabolizmu, uwrażliwienia komórek. Może jakiejś choroby, trzeba by było poszukać. Sprawa wymaga szczegółowego omówienia.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Witam serdecznie, Na podstawie przedstawionego przez Panią opisu trudno mi jednoznacznie określić, gdzie tkwi problem.
Chciałabym się przyjrzeć Pani wynikom badań, dokonać analizy składu ciała oraz przeanalizować dotychczasowy sposób odżywiania.
Pozdrawiam,
MBellwon
Chciałabym zobaczyć wyniki tarczycowe, to, że mieszczą się w normie nie oznacza, że wszystko jest dobrze. Czy sprawdzała Pani również kortyzol, mocznik?? Woda jest podstawą, organizm zbudowany jest z wody w 70% Jeśli chodzi o tabletki na odchudzanie, to powiem szczerze, że takie rzeczy nie istnieją. Jeśli ktoś kiedyś wymyśli skuteczną tabletkę odchudzającą, to gwarantuje, że otrzyma nagrodę Nobla, ponieważ ponad połowa Polaków pozbędzie się nadwagi. Zapraszam na konsultację, gdzie zrobimy m.in. analizę składu ciała, wówczas dowiemy się już coś więcej co dzieje się w organizmie. Musiałabym sprawdzić Pani nawyki żywieniowe, być może w którymś momencie robi Pani nieświadomie błąd.
Witam Panią, Z Pani opisu widzę, że jest to dla Pani ogromny problem. Jednak z Pani opisu jest mi trudno określić, gdzie leży błąd w Pani odżywianiu (na pewno nie jest to picie gazowanych napojów tylko i wyłącznie). myślę, że (pomimo Pani braku wiary) kierowanie się ku tabletkom i innym suplementom "odchudzającym" jest błędem, za który zapłaci Pani w przyszłości efektem jojo. Uważam i ze swojego doświadczenia jestem w stanie zapewnić, że dobrze dopasowana dieta doprowadzi Panią do upragnionej wagi. Nie jeden raz trafiały do mnie Pacjentki, które traciły nadzieję. Jednak musiałybyśmy się spotkać, omówić problem i znaleźć główną przyczynę. Zapraszam również na stronę na fb "nowe życie grubasa" na której jedna z moich Pacjentek opisuje swój problem. Pozdrawiam i liczę na kontakt, ponieważ chciałabym Pani pomóc a lato tuż tuż
Witam serdecznie, informacja że wyniki są w normie nic mi nie mówi dla mnie najważniejsze są cyferki bo nawet jeśli coś jest w normie z medycznego punktu widzenia nie zawsze pod wzgledem dietetycznym tak jest. Radziłabym wykonać jeszcze badania typu glukoza na czczo oraz insulina na czczo. na wzrost masy ciała może wpływać wiele czynników, picie napojów gazowanych również ponieważ to cukier co nie jest korzystne. Aby móc Pani pomoc musiałabym przeprowadzić konsultacje i szczegółowy wywiad zrowotno żywieniowy. Jeśli byłaby Pani zainteresowana proszę o kontakt mailowy igmed.dietetyk MAŁPAgmail.com ewentualnie odnalezienie mnie na facebooku. Pozdrawiam.
Dzień dobry.
Tabletki na odchudzanie nie są rozwiązaniem, dlatego nawet nie warto rozważać inwestycji w "cudowne środki". Natomiast warto byłoby zmierzyć poziom cukru we krwi. Oprócz tego, wizyta u dietetyka pozwoliłaby na dokładne zapoznanie się z Pani przypadkiem, określenie kalorii jakie spożywa Pani w formie napoi, oraz dobranie indywidualnego planu żywieniowego.

Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
Witam,

Rozumiem Pani frustrację, Pani przypadek wymaga specjalistycznego podejścia do sprawy i indywidualizmu w działaniu. Czy korzysta Pani z pomocy dietetyk?
W tym przypadku by osiągnąć cel, konieczne jest podjęcie osobistej współpracy z dietetykiem. Polecam do umówienia się na spotkanie w najbliższej poradni Mój Dietetyk.

Serdecznie pozdrawiam
Robert Lipert
Dietetyk
Lublin