Nie wiem co robić. Potrzebuje pomocy, porady.. Mój facet notorycznie ogląda zdjecia innych dziewczyn

1 odpowiedzi
Nie wiem co robić. Potrzebuje pomocy, porady.. Mój facet notorycznie ogląda zdjecia innych dziewczyn, ale zacznijmy od początku, kilka miesięcy temu znalazłam w jego telefonie nagie zdjęcia kobiet, a później strony rodzaju : sex czaty itp.. Obiecał mi że skończy z tym.. Do dzisiaj kiedy znalazłam jego profil na jakieś stronie internetowej typu sex czat.. Profil był założony wczoraj. Nie wiem co mam robić. Bardzo go kocham, ale wiem, że taki związek nie ma żadnej przyszłości..
Dzień dobry.

Mężczyźni mają taką "przypadłość", polegającą na tym, że działają na nich przede wszystkim bodźce wzrokowe, stąd np. cały przemysł pornograficzny powstał pierwotnie z myślą o nich. Inną przypadłością mężczyzn jest "umiejętność" rozdzielania seksu od miłości, co oznacza, że gotowi są do zachowań seksualnych z partnerką, z którą niekoniecznie wiążą ich jakieś uczucia.
Powyższe cechy wyjaśniają niejako problem, o którym Pani pisze - Pani partner oglądając pornograficzne treści i korzystając z sex-czatów nie widzi w tym nic niestosownego, ponieważ prawdopodobnie w jego przekonaniu nie jest nielojalny wobec Pani, gdyż nie zakochuje się w osobach z czatów i nie wchodzi z nimi w jakąś relację. W żaden sposób nie stanowi to jednak usprawiedliwienia jego zachowania.

Ważniejszy w opisywanej sytuacji jest fakt, że Pani partner ukrywa swoje tajemnicze "kontakty", co może wskazywać na jakiś rodzaj zaburzenia wzajemnej relacji między Państwem. Możliwe, że z jakiegoś powodu nie czuje się komfortowo w relacji z Panią, jednak albo nie umie o tym powiedzieć, albo nie umie tego nawet nazwać, w związku z czym ten "brak" rekompensuje przez quasi-erotyczne kontakty przez telefon i Internet.

Z powyższego powodu sugerowałbym konsultację psychologiczną pary, podczas której mogliby Państwo zacząć uczyć się otwarcie rozmawiać o swoich brakach i tęsknotach we wzajemnej relacji i próbować je albo niwelować, albo uadekwatniać.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski