Nie wiem co robić / gdzie się zgłosić

8 odpowiedzi
Ogólnie z witaminami sprawa wygląda tak ,że cokolwiek zażywam to po kilku godzinach już czuję ,że węzły chłonne się napięły i po przespanej nocy budzę się z białymi krostami na twarzy. Podczas stosowania kompleksu witamin b zęby też zaczynają mnie boleć i stają się jakieś nadwrażliwe. Czuje jakby to wszystko wychodziło od węzłów ,bo to one reagują pierwsze po ich powiększeniu. Ogólnie od jakiegoś czasu moja dieta jest bardzo uboga w witaminy i dlatego chciałem się wspomóc suplementami ,które niezbyt pomagają a jeszcze szkodzą przy okazji. Jadam tylko jajka ryż i kurczaka od około miesiąca dzień w dzień bo tylko to mi nie szkodzi. Po zjedzeniu tego nie obserwuję powiększenia węzłów.
Dzień dobry,
w takim razie proszę zgłosić się do dietetyka na wywiad żywieniowo-medyczny, żeby przeanalizować dokładnie Pani sposób odżywiania, sprawdził, czy nie występują nietolerancje pokarmowe i w jakim stanie jest mikroflora jelitowa (tu można zrobić badanie). Na pewno należy, zmienić sposób odżywiania, zbilansować jadłospis i dostarczyć naturalnych witamin i minerałów. Jedząc w kółko jedno i to samo dieta będzie niedoborowa i problem będzie się nasilał. Jeżeli niepokoją Panią węzły chłonne proszę skonsultować to z lekarzem.
pozdrawiam

Proponuje zrobić badania na nietolerancje pokarmowe, ponieważ ciężko cokolwiek doradzić..
Przede wszystkim udać się do lekarza pierwszego kontaktu, żeby ustalił czy nie potrzeba pomocy jakiegoś specjalisty. Gdy ustali co Pani dolega, można rozważyć wizytę u dietetyka, ale to dopiero po wizycie lekarskiej.
Dzień dobry!
Warto równolegle skierować się do immunologa, żeby sprawdził co dzieje się z węzłami i do dietetyka w celu ustalenia optymalnej diety.
Barbara Dąbrowska-Górska, dietetyk
Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności radziłabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu, zrobić podstawowe badania. Bez badań i dokładnego wywiadu zdrowotno-żywieniowego ciężko coś doradzić. Można również udać się do alergologa, który może zlecić badania na nietolerancje pokarmowe i wtedy w oparciu o wyniki wspólnie z dietetykiem ułożyć odpowiednią, zbilansowaną dietę.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry. Ciężko mi odnieść się do pytania, ponieważ nie znam Pana stanu zdrowia. Warto w pierwszej kolejności udać się do lekarza i zdiagnozować co może być przyczyną objawów. Może warto wykonać testy w kierunku alergii pokarmowej i dopiero na tej postawie modyfikować dietę. Pragnę nadmienić że warto robić to pod okiem dietetyka, który zbilansuje jadłospis. Życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam
W wypadku tak zawężonego żywienia nieuniknione jest powstanie licznych niedoborów. Nie wiem czym spowodowana jest u Pana tak restrykcyjne żywienie i jakie są aktualne wyniki ale na pewno należy zgłosić się do lekarza s - przede wszystkim do internisty, który skieruje Pana na badania i lekarzy specjalisty w zakresie chorób wewnętrznych. Sugerowałabym także konsultację u dietetyka, aby zapobiec pogłębiającemu się stanu niedożywienia.
Pozdrawiam, dietetyk mgr Marianna Hall - Centrum Dietetyki Nutrado
Polecam wykonać badania pod kątem alergii, nietolerancji pokarmowych. We Wrocławiu wykonuję tego typu badania i jako psychodietetyk, chętnie ułożę dla Pana jadłospis aby zapobiec niedoborom składników odżywczych.