Nie mogę schudnąć

4 odpowiedzi
Witam serdecznie mam na imię Zuzanna mam 16 lat waże 81 kg i mam 173 wzrostu i próbuję schudnąć ale ciągle mi się to nie udaje...Czy Pan by mi mógł powiedziec dlaczego?
Pani Zuzanno. Dziękuję za Pani pytanie :) Myślę, że sytuacja jest prostsza do rozwiązania niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Nasz organizm z biologicznego punktu widzenia ma tylko jeden cel - przeżyć. Z tej przyczyny na wszelkie zaburzenia w swoim funkcjonowaniu reaguje mechanizmem obronnym - gromadzeniem tkanki tłuszczowej (bo przecież przyda się w trudnych sytuacjach, które mogą nadejść) oraz w bardziej skrajnych sytuacjach spalaniem tkanki mięśniowej (ponieważ zużywa ona najwięcej energii i będzie bezpieczniej się jej pozbyć). Z tej przyczyny aby skutecznie i trwale schudnąć nie musimy oddawać się żadnym radykalnym metodom (które zadziałają wręcz odwrotnie) ale powinniśmy uspokoić nasz organizm - zacząć funkcjonować zgodnie z jego oczekiwaniami. Zdradzę Pani sekret - 50-80% spokoju organizmu można uzyskać jedząc regularnie, jedząc w uporządkowany i systematyczny sposób. Należy jednak robić to wytrwale i przez długi czas. Naturalnie - istnieje wiele innych aspektów diety - ponad 40 składników - mikroelementów i witamin, które trzeba zbilansować aby organizm pracował w pełni optymalnie i "nie bał się". Chętnie Pani pomogę taką dietę wprowadzić - może ona być przyjemna i pozbawiona wyrzeczeń - musi być tylko dobrze zaprojektowana. Proszę jednak zacząć od regularności i równomiernego pokrycia doby żywnością - Pani organizm będzie wdzięczny i w podzięce zacznie chudnąć :)

Dzień dobry!
Pani Zuzanno jak ja mam Pani udzielić porady zdrowotnej na podstawie jednego zdania? Potrzebuję szeregu informacji, które zbieram na pierwszej konsultacji, żeby zaplanować kurację odchudzającą.Chętnie się z Panią spotkam.
Barbara Dąbrowska
Trudno dać jednoznaczną odpowiedź, bo nie wiem jakie próby zrzucenia kg Zuzanno podejmowałaś, jak to wyglądało, czy było to pod okiem dietetyka, czy na własną rękę. Zapraszam na konsultację.
Dzień dobry, na podstawie informacji, które Pani podaje nie jest możliwe stwierdzić co jest przyczyną trudności w gubieniu kilogramów. Na początek proponowałabym przeprowadzenie badań krwi: oznaczenie poziomu glukozy i insuliny na czczo oraz hormonu tarczycy, by ustalić czy przyczyną nie jest związana z gospodarką hormonalną i kosultacje ze specjalistą.