Nie do konca wiem do kogo mam sie zwrocic, mam taki problem. czasem mysle,ze jestem znerwicowana, al

4 odpowiedzi
Nie do konca wiem do kogo mam sie zwrocic, mam taki problem. czasem mysle,ze jestem znerwicowana, ale bardzo czesto wybucham krzykiem,zdaza sie ze dopuszczam sie rekoczynow. Traktuje takie sytuacje jako normalne i po chwili calkowicie o nich zapominam i udaje ze nic sie nie stalo niestety moi bliscy inaczej to odbieraja i wtedy czuje sie z tym bardzo zle, ale chodz bardzo chce nad tym zapanowac to i tak szybko wraca. Boje sie ze w koncu wszyscy sie ode mnie odsuna. Prosze o pmoc
Traktuje Pani swoje wybuchy i rękoczyny jako normalne, więc być może w takim środowisku Pani dorostała i nie widzi Pani w tym nic "złego". Zależy Pani na dobrych relacjach, więc chce Pani coś zmienić, to świetnie. Warto zapytać psychiatrę, czy może Pani wesprzeć się lekami i gdzie może Pani zrobić psychoterapię, która pomoże Pani lepiej siebie rozumieć i asertywnie, nie agresywnie, wyrażać swoją złość. Być może warto też skontrolować tarczycę - czyli wizyta u endokrynologa, do którego potrzebuje Pani skierowania od internisty. Pozdrawiam

Witam. Złość, która wyrządza krzywdę innym lub Pani nie jest normą, to jest agresja. Normą jest konstruktywne wykorzystanie złości, a więc użycie energii jaka za nią idzie w taki sposób, który pozwoli Pani na zachowanie granic i szacunku do samej siebie i innych. Może Pani np. wykorzystać złość jako energię do zmiany swojego sposobu funkcjonowania, skoro to, co jest obecnie sprawia, że jest Pani bardzo źle. W zmianie może pomóc psychoterapia, to w jej trakcie może Pani lepiej poznać samą siebie i podjąć pracę nad zmianą. Z jakiegoś powodu Pani nie potrafi tego zrobić, ale to nie oznacza, że tak musi być zawsze. Może Pani podjąć psychoterapię prywatnie lub w ramach NFZ, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Badania nie zaszkodzą, stan zdrowia somatycznego także warto kontrolować, ale nawet gdyby miała Pani problemy z tarczycą psychoterapia może wspomóc leczenie. Pozdrawiam.
Wybuchanie krzykiem i rękoczyny są bardzo krzywdzącym sposobem radzenia sobie z trudnymi emocjami. Być może nauczyła się Pani takiego sposobu funkcjonowania od kogoś bliskiego w młodości i w związku z tym traktuje Pani takie reakcje jako normalne. Zalecam wizytę u psychologa, który przyjrzy się bliżej sytuacji i zaleci dalsze postępowanie. Dzięki temu będzie Pani mogła lepiej zrozumieć siebie i zmienić swój sposób radzenia sobie w trudnych sytuacjach, co będzie miało pozytywny wpływ na Pani życie i relacje.
Dzień dobry. Proponuję zacząć pracę z psychoterapeutą, by dowiedzieć się dlaczego tak Pani tak reaguje i nauczyć się innych sposobów radzenia sobie w trudnych dla siebie sytuacjach .