nfz,coaching dla osob ktoych nie stac na coach, osoby bez pracy

34 odpowiedzi
Czy na nfz sa moze coach, coaching? W miejscu lublina,warszawy czy z krakowa?
Chodzi o to by z coaching, coach, popracowac nad tym bym umial relacje miedzy kobieta a mesczyzna.Dla singli,dla samotnych oraz dla niesmialych, niska samocene itp,gdzie szukac ?
Witam Pana,
NFZ nie refunduje coachingu, w ramach ubezpieczenia można skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska

Witam, polecam konsultacje z psychoterapeutą. Proszę zadzwonić do sekretariatu Ośrodka PCTS. Tam można otrzymać informację o sprawdzonych terapeutach pracujących w poradniach z kontraktem NFZ.
Witam,
niestety, typowy coaching nie jest refundowany przez NFZ. Ale większość psychologów (także tych na NFZ) będzie potrafiło wesprzeć Pana w nawiązywaniu relacji z płcią przeciwną.
Pozdrawiam,
Katarzyna Zieniewicz
Witam Pana. W Lublinie jest dostępnych kilka miejsc, gdzie może uzyskać Pan poradę psychologiczną w ramach NFZ. Nie musi być to koniecznie coach, myślę, że psycholog może udzielić Panu właściwej pomocy. Proszę sprawdzić w internecie, która z placówek współpracujących z NFZ ma poradnię psychologiczną. Osobiście polecam poradnię psychologiczną przy Szpitalu Neuropsychiatrycznym Lublin, ul. Abramowicka 2a.

Małgorzata Danielewicz
Nie sądzę, żeby NFZ finansował tego typu usługi. Dla pewności proszę jednak zapytać w oddziale NFZ. Warto się też zastanowić, z czego wynikają Pana problemy. Być może lepszym pomysłem byłoby skorzystać z psychoterapii - na w tym również finansowanej z środków NFZ.
Nie jestem przekonana, że to zakres pracy dla coacha ale jeśli jest Pan/Pani przekonany, to na pewno nie w ramach NFZ. Tu są refundowane usługi, które służą leczeniu.
Nie spotkałem się tym by można było skorzystać z usług coach'a refundowanych przez NFZ. Być może to kwestia tego że coaching ma raczej zastosowanie w obszarze rozwoju osobistego lub zawodowego, natomiast NFZ refunduje usługi związane z leczeniem.
Jeśli problem o którym Pan/Pani pisze, powoduje silny dyskomfort bądź cierpienie lub utrudnia codzienne funkcjonowanie istnieje możliwość skorzystania z usług psychologa lub psychoterapeuty. Warto sprawdzić taką możliwość w poradni zdrowia psychicznego w miejscu zamieszkania.
Witam, jeśli chodzi o możliwość wizyt u coacha w ramach NFZ, to z całą pewnością nie ma takich usług. Istnieje możliwość skorzystania z usług psychologa lub psychoterapeuty w ramach NFZ ( potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego). Jest taka opcja, że dany psycholog czy psychoterapeuta przy okazji swojego zawodu jest również coachem - byłaby to zdecydowanie lepsza opcja skorzystania z porady specjalisty ( również prywatnie) aniżeli wizyta u osoby, która ma uprawnienia wyłącznie coacha a jej wykształcenie odbiega od wiedzy psychologicznej.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proszę skontaktować się z Izbą Coachingu np. Odział Lubelski lub Warszawski.
Witam,
Nie słyszałem o coachingu prowadzonym w ramach NFZ. Zawsze jednak pozostaje możliwość skorzystania z sesji psychoterapeutycznych (na NFZ) pod kątem relacji z kobietami i umacniania się w zasobach pewności siebie, odwagi i śmiałości.
Zachęcam także do aktywnego i wytrwałego poszukiwania zatrudnienia. Aktywność zawodowa może bardzo sprzyjać umacnianiu się pozytywnej samooceny, odpowiedzialności i śmiałości. Podejmowanie nawet małych wyzwań zawodowych rozwija w Nas siłę i sprawczość. Cechy te są niemal niezbędne do stworzenia satysfakcjonującej i silnej więzi z kobietą. Analogicznie, przedłużający się okres niezatrudnienia może skutkować obniżonym nastrojem i samooceną, a co za tym idzie utrudniać nawiązywanie więzi opartych na partnerstwie.
Witam,
Coaching nie jest usługą medyczną więc nie sądzę aby był w jakimkolwiek rejonie finansowany w ramach NFZ. Jeśli potrzebuje Pan wsparcia a nie dysponuje Pan środkami na prywatną terapię, proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego i poprosić o kontakt do psychologa z którym przychodnia współpracuje. Wiele przychodni POZ ma psychologa na etacie.
Najlepiej umiejscowione specjalisty
Z tego, co się orientuję, nie ma możliwości spotkania z coachem na NFZ. Jest natomiast możliwość spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą, którzy również mogą zaproponować wsparcie w temacie relacji. Warto się rozejrzeć po lokalnych poradniach zdrowia psychicznego, zazwyczaj mają podpisane umowy z NFZ.
Witam pana:]

Proponuję zacząć od wizyty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W takiej poradni otrzyma pan stosowne informację na ten temat. Jeśli chodzi o coaching, to sam w sobie nie jest refundowany, natomiast jest realizowane wiele projektów, w których może on być częścią większego tematu.

Pozdrawiam

Robert Turek
Dzień dobry,
NFZ nie refunduje coachingu, natomiast psychoterapia, także ta refundowana, zawiera często takie elementy (poznawczo-behawioralna jak najbardziej), jeżeli problem pacjenta tego wymaga.
Niestety obawiam się, że nfz nie finansuje typowego coachingu.
Myślę jednak, że warto zainteresować sie ofertami przychodni zdrowia psychicznego.
Być może prowadzą coś w rodzaju grupowej terapii dla osób mających problemy z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji.
Warto też przewertować internet, poszukać wirtualnych grup wsparcia, osób, które miały bądż mają podobne problemy, poczytać artykuły dotyczące tej tematyki, porozmawiać z kimś życzliwym i zaufanym.
Zastanowić się jakie przekonania wpływają na niską samoocenę ?
Warto pamiętać, słowa Epitekta "Niepo­koją nas nie rzeczy, lecz nasze mniema­nia o rzeczach".
Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki.
Dzień dobry, mieszkając na Dolnym Śląsku nie znam miejsc w wymienionych przez Pana miastach, gdzie prowadzony jest coaching. O ile mi wiadomo Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje takich usług ponieważ nie są one medyczne. Dlatego jeżeli zależy Panu na uzyskaniu pomocy w ramach NFZ zachęcam by umówił się Pan do poradni psychologicznej lub poradni zdrowia psychicznego. Psycholog tam pracujący na pewno udzieli Panu wsparcia lub ewentualnie popracuje z Panem nad podniesieniem samooceny i rozwojem umiejętności społecznych. Jeżeli będzie konieczny coaching to na pewno miejscowy psycholog udzieli Panu informacji, gdzie go szukać w pana okolicy.
pozdrawiam
Dzień dobry. Nie sądzę, aby NFZ kontaktował coaching. Proponuję zgłosić się do psychologa z opisywanymi przez Pana sprawami. Warto rozeznać na ile nieśmiałość, niska samoocena i problem w nawiązywaniu relacji z kobietami są do pracy z psychologiem. Kontrakty z psychologami NFZ podpisuje więc będzie to dla Pana dostępne.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz
Dzień dobry,
NFZ zajmuje się obszarem zdrowia fizycznego i psychicznego - czyli sytuacji, kiedy chorujemy lub cierpimy z powodu różnych dolegliwości i potrzebujemy leczenia w którymś z tych obszarów. Coaching zaś nie dotyczy leczenia, lecz samorozwoju i jest przeznaczony dla osób zdrowych (w szerokim sensie tego słowa), więc wydaje mi się, że na NFZ praca z coachem nie będzie raczej możliwa.
W ramach NFZ można udać się do psychiatry, psychologa oraz psychoterapeuty, czyli osób, które zajmują się leczeniem (różnych dysfunkcji, zaburzeń, trudności w życiu psychicznym, społecznym itp.).
Pisze Pan o trudnościach w nawiązywaniu relacji, o nieśmiałości i niskiej samoocenie - proszę rozważyć, czy w tej sytuacji psychoterapia nie byłaby również pomocna. A wówczas może Pan się zgłosić do psychoterapeuty w ramach NFZ. W takich sytuacjach pomocna może być np. psychoterapia grupowa, kiedy może Pan wraz z innymi uczestnikami sprawdzać się w roli osoby nawiązującej relacje, prezentującej się innym, uczestniczącej w poznawaniu się nawzajem.
Jednocześnie zachęcam do skorzystania z takiej formy wsparcia, którą uzna Pan za najlepszą dla siebie.
Pozdrawiam
Anna Mach
Dzień dobry, niestety nie sądzę, aby gdziekolwiek w kraju możliwa była praca z coachem na NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia ma za zadanie realizować opiekę zdrowotną (w tym w obszarze zdrowia psychicznego), natomiast praca coachingowa jest raczej skierowana dla osób pragnących polepszyć jakość swojego życia (i nie należy jej mylić z terapią). Być może dobrym rozwiązaniem byłoby dla Pana poszukanie osób studiujących aktualnie coaching (w trakcie studiów lub tuż po) - często są to osoby o wysokich predyspozycjach do pracy z klientem, a jednocześnie poszukujące klientów do poszerzania swojego doświadczenia i chętnie dzielące się zdobytymi umiejętnościami. Nie wiem jednak, czy osoba zadająca pytanie dokładnie jest przekonana, że potrzebuje pracy z coachem, czy może raczej poszukuje pomocy psychologicznej? Jeśli tak, można uzyskać poradę w poradni zdrowia psychicznego w całym kraju. Warto także podkreślić ponownie, że coaching nie jest terapią i nie powinien jej zastępować.
Witam, z tego co mi wiadomo coaching nie jest refundowany przez NFZ. Polecałabym natomiast wizytę u psychoterapeuty ( psychoterapia jest refundowana, należy wziąć skierowanie od lekarza rodzinnego lub psychiatry ). W większych miastach istnieją także grupowe treningi umiejętności społecznych, proszę zapytać w poradniach zdrowia psychicznego w najbliższej okolicy. Pozdrawiam, Katarzyna Wojciechowska
Witam,
Coaching nie jest opłacany przez NFZ. Z problemem w relacjach między kobietą a mężczyzną należy zgłosić się do psychoterapeuty np. w ośrodkach zdrowia taka terapia jest refundowana. Trzeba mieć skierowanie od psychiatry. Może Pan również poszukać grup rozwojowo-terapeutycznych dla osób nieśmiałych, doświadczających trudności w relacjach, proszę szukać w swoim rejonie.
Pozdrawiam,
Agnieszka Złotowska
Witam,
Przykro mi, ale nie jestem w stanie Panu pomóc w tym zakresie. Nie mam wiedzy na temat - gdzie i czy na NFZ można znaleźć pomoc, o jakiej Pan pisze,zwracając również uwagę na fakt,że Pana pytanie trafiło do psychologa z Trójmiasta. Przykro mi. Jednak proszę pytać dalej,może ktoś będzie miał odpowiednie dla Pana informacje.
Pozdrawiam, Magdalena Pstrągowska
Trudno powiedzieć mi, czy w tych miastach istnieją takie placówki, ponieważ mnie pracuje w tych miastach. Z drugiej strony ze względu na problemy mam poczucie, że bardziej wskazana byłaby psychoterapia, która w ramach NFZ odbywa się w wielu Poradniach Zdrowia Psychicznego.
Dzień dobry,
obawiam się że na NFZ nie ma szkoleń dotyczących relacji międzyludzkich, partnerskich czy szkoleń związanych z relacjami pomiędzy kobietą a mężczyzną. Na rynku jest wiele warsztatów o tematyce szeroko pojętej relacji dla singli ale są one zwykle płatne. Proponuję wizytę u psychologa w ośrodku ( przychodni) i porozmawianie o nurtujących problemach. Może praca z psychologiem nad Pana niską samooceną, poprawą relacji czy komunikacją pomogą Panu w stworzeniu satysfakcjonującego związku ( rozumiem , że o to Panu chodzi ).
Serdecznie pozdrawiam
Witam,praca nad umiejętnością budowania relacji damsko-męskich może być również celem terapeutycznym.Proponuję wybrać się do poradni zdrowia działającej w ramach nfzu w określonej miejscowości. Jeżeli zależy Pani/Panu na otrzymaniu konkretnych kompetencji polecam nurt terapeutyczny poznawczo- behawioralny.Pozdrawiam
W ramach nfz prowadzone są usługi psychologiczne (czyli poradnictwo) oraz psychoterapia. Najlepiej szukać w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych lub Poradni Psychologicznych.
Witam, coaching jako metoda nie jest finansowany przez NFZ, ponieważ to nie jest leczenie. Proszę znaleźć psychoterapeutę, który jest równocześnie coachem. Po diagnozie będzie możliwe ustalenie jakie elementy tego co chciałby Pan zrealizować w ramach coachingu możliwe jest do przepracowanie w psychoterapii - np. fobia społeczna itd.

Pozdrawiam,

Adam Zawielak
#psychologpoznan
#psychoterapeutapoznan
Witam, informacje na temat usług NFZ najlepiej zdobyć w recepcji pobliskiej przychodni NFZ, ewentualne w recepcji Przychodni Zdrowia Psychicznego (PZP). Udzielają odpowiedzi również telefonicznie. Przy opisanych problemach w relacjach między kobietą i mężczyzną, z samotnością, nieśmiałością i niską samooceną recepcjonistka prawdopodobnie zaproponuje wizytę u psychologa lub psychoterapię. Kontakt do PZP można znaleźć w internecie.
Witam serdecznie,
coaching nie jest metodą, którą refunduje NFZ. W takim wypadku zostaje wyłącznie wizyta prywatna. Musiałby Pan poszukać coach'a, który zajmuje się relacjami (coaching relacji). Po wystukaniu w wyszukiwarce "coaching relacji" wyskakuje sporo wyników i kontaktów do tego typu specjalistów.
Pozdrawiam
Honorata Ruban
Witam! Z Pana opisu trudno wywnioskować jaki na prawdę męczy Pana problem. Najlepiej poszukać w okolicy zamieszkania Poradni Zdrowia Psychicznego na nfz i tam udać się na konsultację z psychologiel i/lub psychoterapeutą. Nie musi pan szukać coacha , jest wiele form pomocy psychologicznej.
Dzień dobry,

niestety nie jestem w stanie pomóc w rozwiązaniu przytoczonego problemu. Nie posiadam wiedzy ani specjalizacji z zakresu coachingu. Nigdy jednak nie słyszałam, aby coaching był metodą leczniczą, więc także nie powinien być refundowany przez NFZ.
Życzę powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam
Anna Jerzak
Dzień dobry. Coaching nie należy do usług medycznych więc nie jest refundowany przez NFZ. Konsultacja psychoterapeutyczna też może pomóc osobą, o których wspomina Pan w pytaniu i może być refundowana przez NFZ np. w ramach pracy Poradni Zdrowia Psychicznego bądź Poradni Leczenia Nerwic. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia Maria Kruczek
Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie.
Poza tym to pytanie jest dla mnie mało zrozumiałe, nie wiem o co w tym pytaniu Panu tak naprawdę chodzi?
Proszę je sprecyzować, J. Czech