Nerwowość i niepokój

9 odpowiedzi
Witam, mam 17 lat i często od jakiegoś czasu jestem bardzo nerwowa, mam niespokojne myśli, złe samopoczucie. Myśli Pani że to jest przejściowe, związane z dojrzewaniem czy może jest to jakaś nerwica? Z góry dziękuje :)
Witam serdecznie,
z Twojego listu wynika, że stan w którym aktualnie się znajdujesz nie jest dla Ciebie komfortowy.
Na podstawie podanych informacji nie mogę nic więcej stwierdzić. Myślę, że każda z podanych przyczyn jest możliwa.
Objawy, które wymieniasz często są powodem zgłaszania się osób po pomoc psychologiczną lub psychoterapeutyczną.
Pozdrawiam i zapraszam.
Ps. Ze względu na twój wiek niezbędna będzie zgoda rodzica.

Witam,
zdenerwowanie, niespokojne myśli oraz złe samopoczucie mogą zdarzyć się każdemu i niekoniecznie musi być to nerwica. Ciekawi mnie co kryje się za tymi stwierdzeniami? w jakich sytuacjach jest Pani nerwowa? Jakiego rodzaju są to niespokojne myśli? co oznacza, że ma Pni złe samopoczucie? Tu istotne jest zbadanie stopnia głębokości tego co Pani przeżywa by móc stwierdzić czy to jest związane z normalną sytuacją na to co Panią spotyka czy być może jest to poważniejszy problem. Zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologicznej by móc bliżej przyjrzeć się temu co Panią niepokoi.
Pozdrawiam
Okres dojrzewania, który Pani obecnie przechodzi charakteryzuje sie duzą zmiennoscią nastrojów i gwałtownoscia reakcji. Doswiadczanie róznych ,życiowych sytuacji bywa bardzo intensywne. Okres ten jest czasem , kiedy buduje Pani swoja tozsamość i emocje są mało stabilne, rozhuśtane. Może pojawic sie nerwowość, irytacja, nagły zwrot w samopoczuciu. W sytuacji utrzymujących się dłuższy czas niepokojących objawów i cierpienia wskazana jest konsultacja terapeutyczna. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Emocje człowieka są różne i uzależnione często od sytuacji, w której on się znalazł. Być może masz jakiś trudny do rozwiązania problem, który wpływa na Twoje samopoczucie. Jeśli dzieję się to często, to proponuję abyś zgłosiła się do specjalisty bezpośrednio, rozmowa z drugą osobą pomaga spojrzeć nieco odmiennie na problem.
Pozdrawiam
Witam,
Pytanie dopiero teraz do mnie dotarło, być może czekało w kolejce.
O swoich objawach napisałaś bardzo ogólnie, nie jest możliwe aby przy tak małych informacjach stwierdzić czy coś niepokojącego się z Tobą dzieje. Nie wiem na czym polega Twoja nerwowość (np. można być drażliwym a można też wybuchać złością i agresją), nie jest dla mnie jasne co masz na myśli pisząc złe samopoczucie i niespokojne myśli. Aby to sprawdzić polecam Ci przyjść na wizytę do gabinetu psychoterapii, porozmawiać o sobie i swoich niepokojach. Skoro zadajesz mi i sobie powyższe pytanie, to warto sprawdzić co się z Tobą dzieje, na co tak reagujesz i czy jest to coś czym należałoby się zająć.

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie, chętnie pracuję z młodymi ludźmi :)
Agnieszka Złotowska
Witam Opisane przez Panią objawy mogą dotyczyć nerwicy, mogą też być przejściowe. Myślę, że dobrze byłoby umówić się do psychologa i przyjrzeć się temu co się dzieje. Nawet jeśli miałaby być to nerwica to im szybciej się zadziała tym lepiej.
Witam, na podstawie tak krótkiego opisu trudno mi coś powiedzieć. Proszę się skontaktować może na początek z psychologiem szkolnym w szkole lub poradni psychologiczno-pedagogicznej celem diagnozy.

#AdamZawielak
#psychologpoznań
#psychoterapeuta
Witam serdecznie
jest wiele przyczyn złego samopoczucia i niespokojnych myśli. Czy jest to związane z nerwicą można stwierdzić po dokładniejszym zebraniu informacji podczas konsultacji u psychologa. Pozdrawiam
Witam, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nerwowość może odnosić się do Pani temperamentu, ogólnego stylu funkcjonowania, gdzie to co się dzieje, przeżywa Pani bardziej nerwowo. Samopoczucie i różne niespokojne myśli mogą wiązać się z okresem dojrzewania i aktywnością hormonalną ale równie dobrze mogą dotyczyć Pani przeżyć związanych z aktualną sytuacją życiową.