Napady silnego bólu po dawnym urazie nogi.

19 odpowiedzi
W 2005 roku uczestniczyłem w wypadku samochodowym, po prześwietleniu okazało się że samochód zmiażdżył mi kość sześcienną śródstopia w lewej nodze oraz skręcił kostkę. Przeszedłem krótką rehabilitację. Kilka lat później w wyniku innego wypadku pękł mi piszczel (pionowo) także w lewej nodze.
Od dłuższego czasu odczuwam silne bóle na całej długości nogi promieniujące w kierunku miednicy. Jest to ból tępy i rwący. Bywają dni że ból jest nieodczuwalny, ale są też dni kiedy ledwo mogę wytrzymać.
Czy istnieje jakieś remedium na taki typ bólu czy jestem na niego skazany ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam i dziękuję za ciekawe pytanie. Rozpatruje dwie możliwości, choć nie wykluczam innych. 1 - ból jest skutkiem powstałych deficytów na drodze urazów. 2 - odczuwane dolegliwości nie są, lub tylko pośrednio łączą się z przyczyną obu wypadków. Z praktyki, nie ma w zasadzie sytuacji bez wyjścia. Polecam aby nie eskalować dalej poszukiwania odpowiedzi na "papierze" lub w internecie. Najlepiej się zgłosić na konsultacje i rozpocząć rehabilitacje. 11 lat cierpienia świadczy, że jest Pan bardzo cierpliwy. Trzymam kciuki, życzę powodzenia. Bartek...

Dzień dobry, Rehabilitacja pomogła już w wielu takich stacjach. Zapraszam Sławek
Witam. Niestety nie jestem w stanie bez konsultacji i badania czynnościowego stwierdzić jaki rodzaj terapii byłby w Pana sytuacji wskazany. W opisanym przypadku mamy zbyt wiele wariantów, co może być przyczyną występujących dolegliwości.
Witam. Czy po rahabilitacji gojenie odbyło sie bez komplikacji ?Uraz mechaniczny zaangażował tkankę miękka ,powięź,opisane objawy można wytłumaczyć ciągłością powieziową.Dodatkowy uraz nie poprawił sytuacji.NIe wykluczam głównego źródła z odc lędźwiowego odnośnie promieniowania .tzreba to zprawdzic ,lecz z pewnościa pośrednio tkanka miękka jest też zaangażowana.Czy w nodze jest mrowienie?
POzdrawiam
Jestem pewny, ze zabiegi manualne przyniosą ulgę w bólu .Zapraszam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Z tego co Pan pisze jakie są objawy mogą być to objawy z odcinka lędźwiowego kręgosłupa, możliwe jest również wystąpienie tak zwanego zespołu mięśnia gruszkowatego lub ból utrwalony. Najlepiej było by wykonanie jakichkolwiek badań dodatkowych np.: Rezonansu Magnetycznego oraz konsultacji lekarskiej z neurologiem ewentualnie ortopedą.
Mam nadzieję że pomogłem chociaż trochę.
Pozdrawiam
Witam. Polecam udać się w pierwszej kolejności do specjalisty rehabilitacji lub osteopaty, ponieważ niezbędne jest solidne badanie. Przeprowadzone badanie będzie punktem wyjściowym do terapii. I nawet w najtrudniejszych schorzeniach najczęściej można zmniejszyć ból i poprawić komfort funkcjonowania.
pozdrawiam
Jeśli wiadomo jak sprowokować objawy, to jest duża szansa, ze leczenie funkcjonalne zmniejszy ból.
Witam, dziękuję za pytanie. Wartoby sprawdzić wspomniane przez Pana struktury testami funkcjonalnymi oraz palpacyjnie. Fizjoterapeuta ma możliwość redukcji bólu na kilka sposobów, dobór metod zależy od wyniku badania podmiotowego i przedmiotowego. Zapraszam na bezpłatną konsultację.
Witam, bardzo trudne pytanie, ponieważ nie można jednoznacznie odpowiedź. Przewlekły ból jest bardzo trudny do zwalczenia, zwłaszcza gdy nie można wyeliminować przyczyny. Z punktu widzenia fizjoterapeutycznego polecam odpowiednio dobrane zabiegi fizykalne, natomiast o farmakologiczne możliwości leczenia bólu proszę pytać lekarza. Możliwość jest jeszcze jedna, mianowicie, że opisane dolegliwości nie są spowodowane wypadkiem komunikacyjnym, lecz np problemem z kręgosłupem. w Jednym i drugim wypadku wskazana konsultacja fizjoterapeutyczna. Polecam
Dwa urazy to całkiem sporo jak na jedną nogę. Któryś z nich (lub oba) mógł zostawić "ślad" w postaci zwłóknień, densyfikacji, restrykcji mięśniowo-powięziowych co może dawać opisane przez Pana objawy. Ból może też nie być związany z tymi urazami - trzeba to zweryfikować u fizjoterapeuty który między innymi stosuje metody powięziowe.
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Odczuwanie tego rodzaju bólu może być konsekwecja mechanizmów kompensacyjnych powstałych w wyniku powyższych urazów, Podczas wizyty fizjoterapeutycznej możliwe jest odnalezienie przetrwałych ognisk problemu i próba ich wyeliminowania.
Dzień dobry,
po wypadkach, a tym bardziej poważnych urazach jak na przykład złamanie, mogą pojawić się tego typu dolegliwość. Jeśli doszło to zmian strukturalnych jak uszkodzenie tkanek nerwowych poprawa będzie trudna do uzyskania. Proponuje skorzystać z terapii powierzchownych tkanek i ocenić efekt.
Pozdrawiam i zapraszam Marcin
Można spróbować terapii mięśniowo-powięziowej równoważącej napięcia i siły pociągania od kręgosłupa lędźwiowego do palców stopy. Trzeba także sprawdzić wzorzec chodu i ustawienie miednicy i wykonać diagnostykę kręgosłupa lędźwiowego w kierunku dyskopatii. Jest duża szansa, że uda się wyeliminować większośc objawów.
By móc powiedzieć coś więcej potrzebuję obejrzeć całe ciało. Proponuję udać się do fizjoterapeuty w celu rozpracowania tkanek miękkich. Pozdrawiam Cezary
Witam może być tak że noga jest ciągle bodźcowana z tytułu wcześniejszych urazów dlatego daje odczucia bólowe promieniujące do góry ciężko jest mi powiedzieć co dokładnie powoduje problem bez zbadania Pana. W celu ustalenia przyczyny problemu zapraszam na wizytę. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Dzień dobry,

tego typu urazy zawsze niosą ze sobą ryzyko powracających dolegliwości, dysfunkcji ruchu. Po pierwsze połączenia kostne ulegają pewnemu zniekształceniu, przez co sam ruch może odbywać się po niewłaściwym torze ruchu. Kolejno zrosty w obrębie ścięgien mieśniowych, powięzi bardzo często dają bolesne ograniczenia. W typ przypadku odpowiednia terapia mięśniowo-powięziowa, zabiegi falą uderzeniową, igłoterapią suchą, mogą wykazać się dużą skutecznością leczenia.

Na funkcjonalność i bolesność nogi, może wpływać fakt, jak danego dnia intensywnie jest ta noga obciążania, czy może więcej utrzymywania pozycji statycznej. Ból ma prawo uciekać aż do biodra ponieważ dysfunkcja zaburza pracę całej kończyny dolnej, nie tylko okolicy podudzia i stawu skokowego.

Wydaja mi się, że warto by było skorzystać z usług doświadczonego fizjoterapeuty/osteopaty, by zobaczyć na ile terapia jest w stanie pomóc.

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Witam
proponuje powtórzenie badań obrazowych a oprócz tego zbadanie odcinka lędźwiowego. Według mnie nie istnieje coś takiego jak "skazanie na ból" . Zapraszam na wizytę w celu ustalenia dokładnej przyczyny bólu oraz zlikwidowania jej.
Pozdrawiam
Witam. Prawdopodobnie na skutek odniesionych uszkodzeń rozwinął się szereg restrykcji i napięć w obrębie układu mięśniowo-powięziowego, które należy zlokalizować i poddać normalizacji. Myślę, że jeżeli trafi Pan do dobrego fizjoterapeuty to pozbędzie się opisywanych dolegliwości.