Nadżerki żołądka oraz przełyku

3 odpowiedzi
Dzień dobry,

Po badaniach gastrolog stwierdził u mnie nadżerki żołądka oraz przełyku, które są przyczyną silnego bólu. Przepisano lek o nazwie Helicid oraz wskazano zmiany w diecie. Niestety środek ten nie jest pomocny, a zmiana w diecie nie rozwiązała problemu.. Dodatkowo pojawiły się znaczne wyrzuty soli do ust.Chciałbym prosić o sugestie odnośnie dalszego postępowanie, gdyż moja przypadłość znacząco utrudnia życie 66 letniej osoby.

Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki.
Witam. Proponuje kontrolną wizytę u swojego gastrologa . Być może należy zwiększyć dawki leków. Może zastosować inna terapię. Czy rozszerzyć diagnostykę. Czasami jest tak,że standardowe terapie zawodzą i należy je modyfikować, ale o braku skuteczności leczenia należ poinformować lekarza zlecającego terapie i mającego dostęp do pełnej dokumentacji medycznej. Być może brak efektu zleconego leczenia jest spowodowany innymi stosowanymi lekami? Proszę zgłosić się na wizytę kontrolną.

Dzien dobry.
Proszę powiedzieć czy był oznaczony test na obecność H. pylori w czasie gastroskopii? bo jeśli sa te bakterie to trzeba pelna eradykacje zrobić.
Leki proszę stosować zamiast tego Controloc 40mg 2x dziennie 1 tab przez 14 dni i ew. antybiotyki jeśli sa bakterie H. pylori.
Z powazaniem
Witam, proponuję wziąć pod uwagę występowanie tzw. refluksu alkaicznego, który słabo reaguje na inhibitory pompy i wymaga innego leczenia. Pozdr