Nadżerki żołądka oraz przełyku

Dzień dobry,

Po badaniach gastrolog stwierdził u mnie nadżerki żołądka oraz przełyku, które są przyczyną silnego bólu. Przepisano lek o nazwie Helicid oraz wskazano zmiany w diecie. Niestety środek ten nie jest pomocny, a zmiana w diecie nie rozwiązała problemu.. Dodatkowo pojawiły się znaczne wyrzuty soli do ust.Chciałbym prosić o sugestie odnośnie dalszego postępowanie, gdyż moja przypadłość znacząco utrudnia życie 66 letniej osoby.

Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Kawa Hasan

Dzien dobry.
Proszę powiedzieć czy był oznaczony test na obecność H. pylori w czasie gastroskopii? bo jeśli sa te bakterie to trzeba pelna eradykacje zrobić.
Leki proszę stosować zamiast tego Controloc 40mg 2x dziennie 1 tab przez 14 dni i ew. antybiotyki jeśli sa bakterie H. pylori.
Z powazaniem

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Dariusz Lewandowicz

Witam. Proponuje kontrolną wizytę u swojego gastrologa . Być może należy zwiększyć dawki leków. Może zastosować inna terapię. Czy rozszerzyć diagnostykę. Czasami jest tak,że standardowe terapie zawodzą i należy je modyfikować, ale o braku skuteczności leczenia należ poinformować lekarza zlecającego terapie i mającego dostęp do pełnej dokumentacji medycznej. Być może brak efektu zleconego leczenia jest spowodowany innymi stosowanymi lekami? Proszę zgłosić się na wizytę kontrolną.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Należy zgłosić się do gastroenterologa

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Twoje pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

* Internet nie może być substytutem profesjonalnej opieki medycznej.

Dodaj pytanie

Już prawie gotowe! Wypełnij jeszcze pozostałe dane. Dzięki nim będziemy w stanie precyzyjnie rozwiązać Twój problem.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji będziemy mogli przesłać pytanie w pierwszej kolejności do najlepszych specjalistów z Twojej okolicy