Doktorze,
U mojego taty (70 lat) wykryto miażdżycę tętnic szyjnych.Nadciśnienie leczone lekami (polpril 5mg x 2, acard 75mg, captopril pod język nie przynosi rezultatów, wieczorami dochodzi nawet 180/90, natomiast w ciągu dnia 150/80 lub 160/80.Zdaję sobie sprawę, iż standardowe leczenie operacyjnego usunięcia blaszek miażdżycowych ze ścian naczyń jest tutaj jedynym rozwiązaniem, martwi mnie natomiast fakt oczekiwania na wizytę.Czy jest możliwość wizyty prywatnej u Pana dr. w trybie pilnym?Martwię się zbyt dużym ciśnieniem u mojego taty, które na leki nie reaguje...myślę że u niego jest potrzeba pilnej operacji.CZy jest możliwość pilnej interwencji chirurgicznej?posiadam skierowanie do poradni specjalistycznej planowe do chirurg naczyń, natomiast przeraża mnie fakt czekania do 18 listopada przy takich skokach ciśnienia..Proszę o pomoc
dr n. med. Michał Molski
dr n. med. Michał Molski
Chirurg naczyniowy, Flebolog, Chirurg
Więcbork
Zabiegi udrożniania tętnic szyjnych nie mają na celu normalizacji ciśnienia krwi, mają zapobiegać udarom. Jeśli występują takie skoki ciśnienia to należy odpowiednio zmodyfikować leki po konsultacji kardiologa lub lekarza rodzinnego.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.