mycie rak zapobieganie choroba czy obnizanie odpornosci na osobie

9 odpowiedzi
od kilku miesiacy pracuje zludzmi starszymi w tym osrodku kaza nam myc rece kilkarazy dziennie I nosimy rekawiczki od tego czasu choruje coraz wiecej na dolegliwosci zoladkowe jaka moze byc tego przyczyna
Dzień dobry, niestety nie będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Proszę zapytać o to lekarza rodzinnego. Pozdrawiam, Maria Kmiecik- Matrejek/ logopeda

Witam serdecznie, trudno na podstawie tak krótkiego opisu bez bliższego rozpoznania odpowiedzieć, co może być tego powodem. Powodów może być wiele. Najlepiej skontaktować się z gastrologiem, to wydaje się być najskuteczniejsze podejście, życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Dzień dobry, może warto pojawiające się dolegliwości żołądkowe najpierw skonsultować z gastrologiem w celu wykluczenia, bądź potwierdzenia przyczyn somatycznych. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry
Jak rozumiem pracując w ośrodku w znacznie większym stopniu można być narażonym na niebezpieczeństwa związane z przebywaniem w środowisku o zwiększonym ryzyku nabycia infekcji. Zasadnym się więc wydaje ścisłe stosowanie się do zasad higieny. Jak rozumiem jest to działanie profilaktyczne tak jak jest to w przypadku noszenia rękawiczek. Jeśli zaś chodzi o dolegliwości żołądkowe myślę że warto by było zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu celem przeprowadzenia diagnostyki. Gdyby jednak okazało się, że wyniki badań są w porządku warto by było rozważyć wizytę u psychologa. Dolegliwości żołądkowe często są psychosomatyczną reakcją na przeżywany dyskomfort w jakimś obszarze życia. Często łączy się z przeżywaniem lęku czy też niepokoju.
Pozdrawiam
Wojciech Królikowski
Witam o ile wszelkie medyczne przyczyny zostały wykluczone można by się zastanawiać nad tym co jest takiego w tej pracy że pojawiają się problemy żołądkowe może się tak dziać na przykład na skutek stresu, który być może towarzyszy pracy.
Dzień dobry. Warto w tej sytuacji zgłosić się do lekarza rodzinnego po skierowanie na gastroskopię aby wykluczyć problemy gastryczne. Warto rozważyć kwestę stresu bo dolegliwości żołądkowe mogą być spowodowane stresem w nowej pacy. Noszenie rękawiczek lateksowych nie obniża odporności. Z poważaniem Justyna Kameduła psychoterapeuta
Dzień dobry, za mało zadaje Pan faktów. Najlepiej pytanie skierować do lekarza.Pozdrawiam
Przyczyny mogą być różne być może są używane jakieś środki,które są dla Pana szkodliwe lub pojawiają się dolegliwości somatyczne w związku z pracą ,którą Pan wykonuje być może jest to dla Pana zbyt obciązające psychiczne.Praca z ludźmi starymi jest bardzo trudna i organizm może zareagować somatycznie.
Bardzo proszę o osobisty kontakt z lekarzem.