Mosty kompozytowe na włóknie szklanym

28 odpowiedzi
Witam,
Chciałabym uzupełnić dwie brakujące dwójki mostem kompozytowym na włóknie szklanym. Miejsca między 1 i 3 jest niewiele, a dodatkowo zależy mi na jak najmniejszej ingerencji w ich strukturę. Czy jest możliwość wykonania takiego uzupełnienia? Proszę o podanie orientacyjnej ceny.
Pozdrawiam
Najmniej ingerencji w strukturę sąsiadujących zębów zapewni ortodoncja i implantologia. To jednak długotrwałe leczenie, ale też raz na zawsze.

WITAM
NIESTETY BEZ BADANIA KLINICZNEGO I RADIOLOGICZNEGO NIE JESTEM WSTANIE ODPOWIEDZIEĆ NA PANA/PANI PYTANIA. ZAPRASZAM NA KONSULTACJE. POZDRAWIAM
Witam, taka wycena jest możliwa jedynie po badaniu stomatologicznym.Informacje , o jakich Pani wspomniała nie są wystarczające by podać orientacyjny koszt, ciężko również diagnozować czy takie rozwiązanie w tym przypadku jest rzeczywiście dla Pani najlepsze.Zapraszam na wizytę konsultacyjną, pozdrawiam.
Nie robię prac na włóknie szklanym. Prosze zadzownić do rejestracji firmy Polskie Centra Stomatologiczne - adres na stronie www. lub MedenClinic to na pewno znajdzie Pani lekarza który wykona takie mosty - np. dr Jagoda Baumgart
Witam
Wykonuję takie uzupełnienia. Zakres ingerencji w sąsiednie zęby uzależniony jest od ich kondycji oraz warunków zgryzowych. Cena odtworzenia jednego zęba wynosi 650 zł.
Pozdrawiam
Joanna Dębczyńska
Owszem wykonuje się takie uzupełniania ale to nie jest długoterminowe rozwiązanie. Zależy między innymi od warunków zgryzowych. Co do ceny nie wiem jak w innych gabinetach u mnie ok350za ząb
Dzień dobry. Jest taka możliwość, ale wymaga to konsultacji w gabinecie. Zapraszam na wizytę, na której będziemy mogli wszystko omówić, również kwestię finansowa. Pozdrawiam
most na włóknie to nie najlepszy sposób ,najlepszym rozwiązaniem były by 2 implanty w cenie po 1800zł
Witam, jeśli chodzi o możliwości leczenia niestety należy umówić się na konsultację do lekarza. Ciężko mówić o możliwościach leczenia nie widząc Pacjenta i warunków w jamie ustnej. Stomatologia daje wiele ciekawych możliwości uzupełnień ale wszystko zależne jest od warunków indywidualnych oraz od warunków finansowych. Pozdrawiam, Halina Malinowska-Rewers
Dzień dobry. Trudno podjąć się oceny przypadku bez spotkania z Panią i oceny sytuacji w gabinecie. Na wybór określonego rozwiązania ma wpływ wiele czynników w tym, stan ogólny w jamie ustnej, warunki zgryzowe, mechanika zgryzu. Dopiero oceniając te okoliczności bezpośrednio można rekomendować określone rozwiązania ich wariacje i warunki cenowe. Zapraszam zatem na wizytę.
Witam! Oczywiście jest możliwość uzupełnienia brakującego siekacza mostem adhezyjnym, ale o szczegóły proszę pytać protetyków, ja jestem ortodontą. Pozdrawiam;)
Takie uzupełnienia stosuję tylko tymczasowo( np. w trakcie stabilizacji śruby implantu) nigdy jako uzupełnienie stałe gdyż takie mosty nie mają odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej. Inne uzupełnienia mogę zaproponować tylko na podstawie dokładnej oceny stanu uzębienia i warunków protetycznych.
Możliwość jak najbardziej jest, nie jest to rozwiązanie tak trwałe i estetyczne jak uzupełnienie porcelanowe, ale warte rozważenia, cena jednego takiego mostu to jakieś 500 zł. Pozdrawiam serdecznie!
Trzy pkt mos kosztuje 1200zł,pozdrawiam
Witam!
Niestety bez badania pacjenta i oceny zdjęć rtg nie mogę orzec, czy taka możliwość jest możliwa.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
Mosty kompozytowe zwykle w pewien sposób ingerują w strukturę sąsiednich zębów, jednak nie jest to tak rozległa ingerencja jak np. przy tradycyjnych mostach. Miejsce zwykle nie jest problemem - najczęściej im mniej miejsca, tym w mniejszym stopniu ingeruje się w strukturę sąsiednich zębów. Żeby dokładnie określić czy jest możliwość wykonania takiego mostu, musiałbym ocenić sytuację klinicznie. Orientacyjnie cena takiego mostu to 1000 - 1500 zł.
Witam serdecznie,
Oczywiście, istnieje taka możliwość. Należy jednak nadmienić, że jest to rozwiązanie mniej trwałe i mniej estetyczne niż uzupełnienie w formie koron na implantach, lub też mostów, zwłaszcza na podbudowie cyrkonowej. Zakres ingerencji we własne zęby zależy jednak od Pani warunków zgryzowych oraz ilości pozostałego miejsca. Koszt takiego uzupełnienia, gdzie podparcie byłoby na siekaczach centralnych oraz kłach to około 1750 złotych.
Z poważaniem
Łukasz Łużniak
Witam ,przy mostach adhezyjnych ważne jest też miejsce w zgryzie czego nie mam w opisie ,koszt uzupełnienie 2 przy zaczepieniu o 1i 3 wynosi do 900 zł .
Najmniej inwazyjną metodą odtworzenia braków zębowych są mosty adhezyjne mocowane na specjalnych taśmach z włókna szklanego. Można w ten sposób odtworzyć zarówno górne jak i dolne dwójki przy braku przeciwwskazań (np. niektóre wady zgryzu, bruksizm). Orientacyjny koszt mostu adhezyjnego to zwykle 500-1000zł. Mosty te mają jednak ograniczoną wytrzymałość, w przypadku chęci trwałej odbudowy warto rozważyć wszczepienie implantów. Pozdrawiam
Jest to bardzo dobre , ale tymczasowe rozwiązanie, koszt ok 700zł . W przyszłości leczenie ortodontyczne odtwarzające miejsce dla brakujących zębów i implanty byłoby rozwiązaniem na stałe. :)
Teoretycznie jest taka możliwość. Sugeruję bezpośrednią konsultację na fotelu stomatologicznym. W Szczecinie w mostach kompozytowych specjalizuje się dr. Cezary Turostowski. Pozdrawiam
Dzień dobry, most kompozytowy na włóknie szklanym to dobre rozwiązanie, oszczędzające sąsiednie zęby, ale z drugiej strony musi być odpowiednia ilość miejsca, co oceni lekarz. Trzeba się liczyć z kosztem ok. 500-1000 zł w zależności od metody wykonania.
Pozdrawiam
Ewa Kaniewska
Na ogól jest to możliwe. Koszt most adhezyjnego waha się ok. 500 zł.
Pozdrawiam!
Przykro mi, ale ( z różnych powodów ) nie wykonuję takich mostów. Pozdrawiam
Napewno jest to uzależnione od ilości miejsca i warunków zgryzowych. Więc aby precyzyjnie odpowiedzieć na te pytania potrzebne jest zbadanie pacjenta. Proszę pamiętać o tym,że są to prace tymczasowe ale zarazem minimalnie inwazyjne.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Most kompozytowy na włóknie szklanym to tylko jedna z kilku możliwości uzupełnienia brakującego zęba i najczęściej stosowana wtedy, gdy chcemy unikać szlifowania sąsiedniego zęba. Przy takim uzupełnieniu ważne jest ilość miejsca w zgryzie od strony podniebiennej przednich zębów. Trzeba zastanowić się też nad estetyką i proporcją, gdyż Pani wspomina o tym iż mało miejsca jest między jedynką i trójką, a nie wiem jak bardzo mało. Orientacyjny koszt to 1000 zł.
Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Dziękuję za zapytanie. Wykonujemy mosty kompozytowe, natomiast żeby dobrze ocenić szansę ich założenia u Pani, konieczna jest konsultacja protetyczna (ocena zgryzu, stanu zębów i przestrzeni międzyzębowych w miejscu braku zęba). Konieczne jest choćby zdjecie zębów oraz OPG. Niestety nie jestem w stanie dokładnie określić ceny bez konsultacji - cena ustalana jest indywidalnie po badaniu (uzależniona jest od ilości włókna szklanego oraz kompozytu potrzebnego do wykonania pracy). Do końca sierpnia oferujemy darmowe konsultacje protetyczne w gabinecie w Katowicach przy ul. Sobieskiego 10, dlatego serdecznie zapraszam. Prawdopodobnie konieczne będzie zrobienie zdjęcia RTG. Ewentualnie, jeśli posiada Pani panoramiczne zdjęcie RTG, to proszę je podesłać wraz z wyraźną fotografią zgryzu: zębów przednich i ubytków. Jednak szczerze zachęcam do wizyty, bo będę w stanie dobrze oszacować i doradzić. Więcej informacji na stronie primomedicus.pl

Pozdrawiam
K. Zielińska
Most adhezyjny jest rozwiązaniem tymczasowym i niestabilnym. Proponuje rozważyć leczenie implantologiczne. Zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.