Moje dzieci wchodzą mi na głowę, co z tym zrobić?

4 odpowiedzi
Odkąd mąż wyjechał do pracy zagranicę, nie radzę sobie z dziećmi i nie wiem co mam robić. Widzę, że dzieci wykorzystują sytuację, ponieważ ojciec był dla nich surowy, a ja nie potrafię wdrażać zakazów. Doprowadziłam do sytuacji, że dzieci wchodzą mi na głowę”. Nie słuchają mnie w ogóle, są nieznośni. Pojawiły się problemy w przedszkolu. Jak zwalczyć ten brak posłuszeństwa?
Witam panią. Jest kilka rozwiązań: warsztaty typu "Kompetencje rodzicielskie", obserwacja sytuacji w domu przez psychologa, konsultacja psychologiczna. Polecam metody behawioralne.

Pozdrawiam i zapraszam

Robert Turek
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Opisuje Pani trudności jakie nastąpiły w związku z wyraźną zmianą w rodzinie. Wyjazd męża spowodował znaczącą różnicę dla Pani i dzieci. Potrzebne jest ustalenie nowego porządku. Pisze Pani, że dotąd mąż egzekwował dyscyplinę, teraz brak jego obecności wskazuje na konieczność znalezienia dla Pani adekwatnych form działań wychowawczych, które pozwolą bardziej harmonijnie funkcjonować w domu z dziećmi. Poradzenie sobie z obecnym problemem nieposłuszeństwa dzieci będzie wymagało trochę czasu, by zmienić ten proces, który wymknął się spod kontroli i przytłacza Panią. Pomocne byłoby ustalenie granic, które pozwalają zadbać o potrzeby wszystkich członków rodziny i wprowadzenie nowego porządku opierającego się na przywództwie dorosłej osoby względem dzieci. jest na ten temat liczna literatura, warsztaty dla rodziców czy też możliwość indywidualnej pracy z terapeutą nad tymi celami. Jeśli będzie Pani zainteresowana uzyskaniem wsparcia i wypracowaniem nowego modelu działań - serdecznie zapraszam. Pozdrawiam, Katarzyna Scheibe
W Pani rodzinie nastąpiły wyraźne zmiany, które bezpośrednio dotyczą każdego członka rodziny. Wspomina Pani, że to ojciec dyscyplinował dzieci. Zatem w obecnej sytuacji należałoby stworzyć nowe zasady funkcjonowania waszej rodziny, a mianowicie wyznaczyć na nowo granice
i konsekwencje ich przekroczenia oraz wzmocnić swój autorytet jako matki. Wiedzę na ten temat można zdobyć na indywidualnych lub grupowych warsztatach umiejętności wychowawczych lub korzystając z literatury dostępnej na rynku.
Życzę powodzenia w podjętych działaniach.
Witam,
Na początku należałoby ustalić na czym polega to "wchodzenie na głowę", poznać Panią, Pani predyspozycje oraz dzieci a potem korzystając np. z pomocy psychologa czy pedagoga ustalić plan działania z dziećmi.
Dobrze, że szuka Pani już pomocy/ rady w tym momencie, gdy dopiero problemy się pojawiają.
Radze skorzystać z konsultacji psychologicznej.
Pozdrawiam, MM
Sugeruję wizytę: - 90 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.