Moje Blizniaki maja dwa latka COrka malo co mowi pojedyncze slowa ale wszystko rozumie, synek troszk

8 odpowiedzi
Moje Blizniaki maja dwa latka COrka malo co mowi pojedyncze slowa ale wszystko rozumie, synek troszke wiecej powtarza i rowniez wszystkio rozumie, czy powinnam sie martwic ze jeszcze nie mowia np zdaniami? kiedy powinnam udac sie na wizyte?
Dzień dobry, Proponuję wizytę u logopedy. Zdarza się czasem, iż bliźniaki maja swoistą mowę dziecięca i porozumiewają się między sobą w swoim kodzie. Trudniej wtedy nabyć im mowę. Obecnie mam dwie dziewczynki bliźniaczki trzy letnie na terapii. Logopeda zaproponuje również jak pracować z dziećmi w celu rozwoju mowy. Pozdrawiam Agnieszka Podlecka

Polecam konsultację z logopedą, który oceni mowę Dzieci i zaproponuje rodzaj stymulacji. Pozdrawiam serdecznie.
Podzielam zdanie moich Poprzedniczek. Przysłowiowo mówi się "dwa słowa to za mało na dwa lata". Bliźniaki i ich rozwój to temat rzeka, ale nie mniej jednak proszę niezwłocznie skonsultować dzieci z logopedą i wdrożyć plan terapii.
Pozdrawiam.
Dzień dobry, jeśli dwulatek wcale nie mówi zdaniami to jest to powód do wizyty w gabinecie logopedycznym. Warto udać się do logopedy, który oceni poziom rozwoju mowy dzieci i wyjaśni wątpliwości, a także wskaże właściwą drogę postępowania wspierającego rozwój mowy lub diagnostyczno-terapeutycznego.
Zdecydowanie radzę udać się do logopedy. Czasem bliźniakom trudniej opanować jest mowę, można im w tym pomóc. Logopeda sprawdzi jak maluchy się rozwijają, określi, czy nie ma innych przyczyn opóźnień i zaproponuje odpowiednie oddziaływania. Po co czekać, kiedy można działać? Pozdrawiam!
Dzień dobry!
Proponuję niezwłocznie udać się do neurologopedy, który oceni stopień rozwoju mowy dzieci. Tak jak pisały poprzedniczki bliźniaki mogą porozumiewać się między sobą swoistą mową, jednak należy zachować daleko idącą czujność ,aby niczego nie zaniedbać. Szybka diagnoza pomoże zapobiec wielu późniejszym problemom.
Witam serdecznie. Uważam, że powinna Pani udać się na wizytę do logopedy. Specjalista oceni rozwój mowy dzieci oraz zaproponuje dedykowany dla Nich plan terapii. Jest to najwyższy czas, by działać :) dwa słowa na dwa lata to zdecydowanie o ok 270 slów za mało. Dużo wytrwałości życzę i powodzenia:) Monika Knychalska-Zbierańska
Dzień dobry. Wizyta u logopedy nigdy nie jest za wczesnie. Proszę umówić się na wizytę u logopedy i tam uzyska Pani więcej szczegółów. Pozdrawiam