Moja żona nie chce uprawiać seksu nawet po ślubie, co może być przyczyną?

7 odpowiedzi
Jestem z, obecną już żoną, w związku już prawie 6 lat, jednak nawet po ślubie jeszcze nie uprawialiśmy seksu, gdyż ona cały czas się boi tego. Tłumaczy się dalej, że mam jej dać czas, jednak wiem, że to tylko jej kolejna wymówka. Nie wiem co może być przyczyną jej niechęci do tego.
Proponuję wizytę u psychologa.

Witam,
przyczyn może być wiele, bezsprzecznie trzeba je zbadać, zaleźć i rozwiązać w leczeniu biologicznym lub psychoterapii. Zachęcam do stawienia czoła problemowi. Zapewne nie jest to stan prawidłowy, zdrowy.
z poważaniem
lek. Magdalena Sochacka
Powody unikania współżycia seksualnego mogą być różne (zarówno somatyczne, jak i psychiczne). Z obszaru seksuologicznego mogę wymienić chociażby pochwicę, dyspareunię, obniżone libido, awersję seksualną. Może to być także efekt wcześniejszych traumatycznych doświadczeń, problem relacyjny lub utrwalona reakcja nerwicowa.
Seks jest ważnym aspektem budowania bilskości, relacji. Zachęcam Pana zatem do rozmowy z żoną na ten temat. Ze względu na to, że to Pan zgłasza problem, dobrym rozwiązaniem na początek byłaby konsultacja w ramach terapii par. Na takiej wizycie zbiera się wywiad kliniczny, rozpoznaje wstępnie problem i ustala optymalną formę pomocy (terapia par, terapia indywidualna, konsultacje u innych specjalistów).
Szanowny Panie,
Sytuacja jest dość niezwykła i jestem przekonany, że pomoc ginekologa, seksuologa i być może psychologa jest potrzebna.
Z wyrazami szacunku,
Witam.Potrzebny jest mi dokładniejszy opis sytuacji. Czy jesteście po inicjacji seksualnej. czy współżyliście ze sobą przed ślubem i ile jesteście po ślubie? Zapraszam na wizytę was oboje. Początki współżycia seksualnego przynoszą wiele niespodzianek tych przyjemnych ale też niepokoju.
Piotr Chaciński
psycholog, specj. seksuolog
Dzień dobry.
To rzeczywiście musi być mocno frustrujące. Bycie ze sobą w dobrej relacji seksualnej jest jednym z ważnych elementów związku. To rzeczywiście nie jest kwestia czasu. Lęk przed podjęciem współżycia może mieć bardzo wiele przyczyn, ale nie mając żadnej wiedzy o Pańskiej żonie trudno tu tworzyć jakieś hipotezy. Według mnie konieczne jest aby Pana żona skorzystała z pomocy psychologa lub seksuologa. Być może na konsultacje w tej sprawie moglibyście Państwo pójść razem.Do czego zachęcam.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz
Przyczyn może być wiele, jeśli nie zdecydują się Państwo na wizytę u dobrego lekarza seksuologa w okolicy zamieszkania, to trudno liczyć na poprawę sytuacji.
Zachęcam do takiej wizyty. Warto nadmienić, że takie sprawy trafiają do seksuologów nie tak rzadko, nie jesteście "samotną wyspą"...
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, 12.12.16