Moja wnuczka bardzo mocno się stresuje uważa np. Pogodaże źle wypadną testy w szkole a jest uczennic

3 odpowiedzi
Moja wnuczka bardzo mocno się stresuje uważa np. Pogodaże źle wypadną testy w szkole a jest uczennicą dobrą trzesa się jej ręce co robić aby jej pomóc
Dzień dobry,

Zamieszczony przez Panią opis jest dość krótki, zawiera niewystarczającą ilość informacji, aby szeroko wypowiadać się na temat sytuacji wnuczki.

W związku z tym sądzę, że dobrym rozwiązaniem mógłby być kontakt z psychologiem/ psychoterapeutą. Na umówionej konsultacji specjalista mógłby uzyskać więcej istotnych informacji na temat tego, co dzieje się z wnuczką, a co Panią niepokoi. Być może po takim spotkaniu specjalista mógłby lepiej rozeznać co dzieje się z wnuczką, przekazać zalecenia dotyczące tego w jaki sposób radzić sobie z trudnościami, a w razie potrzeby zaproponować dłuższe pozostanie w kontakcie terapeutycznym.

Jeśli wnuczka jest niepełnoletnia to kontakt ze specjalistą (psychologiem/psychoterapeutą) powinni podjąć w pierwszej kolejności jej rodzice/ opiekunowie prawni.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Chachuła

Dzień dobry, żeby móc zdiagnozować, co dolega wnuczce, potrzeba więcej informacji. Najlepiej jeśli rodzice (lub Pani, jeśli to Pani wychowuje wnuczkę) umówili się na konsultację z psychoterapeutą bądź psychologiem aby poszukać przyczyny tych problemów. Być może również wnuczka powinna skorzystać z konsultacji, być może potrzebna będzie terapia. Pozdrawiam, Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry
Wnuczka prawdopodobnie przeżywa stres ze względu na swoją wrażliwość bądź wysokie oczekiwania względem siebie, na podstawie zawartych informacji trudno określić dlaczego wnuczka jest zestresowana i co na to wpływa. Ważne jest wspieranie dziecka i dawanie mu poczucia, że bez względu na stopnie jest kochana i akceptowana. Jeśli sytuacje będą się powtarzać a stres będzie narastać, proszę udać się do psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk