Moja mama w 2013 roku miała usuniętą esicę z powodu raka bez chemii( brak przerzutów). W 2016 rak ja

2 odpowiedzi
Moja mama w 2013 roku miała usuniętą esicę z powodu raka bez chemii( brak przerzutów). W 2016 rak jajnika stopień IIa , kolejna operacja usunięcia narządów rodnych teraz z chemią. Przepuklina brzuszna Na razie wszystko jest ok. bo mama jest pod stałą kontrolą onkologiczną jednak cierpi z powodu bólu zlokalizowanego w okolicy górnej części odbytu promieniującego nieraz do nogi. Lekarz onkolog powiedział,że te dolegliwości mogą być związane z usunięciem dość sporej części jelita grubego graniczącego z usuniętą esicą (może to zrosty pooperacyjne) Proktolog stwierdził, że mama ma "bałagan w brzuchu, wszystko tam przemieszcza się jak chce" Ból nasila się po zjedzeniu posiłku. Mama bierze codziennie Ibuprofen Pabi ok 2 razy dziennie, nieraz ketonal ale źle się po nim czuje. no-spanie nie pomaga wcale. Poza tym ma migotanie przedsionków( po chemi), bierze leki na nadciśnienie. Ciężko jej żyć z tym bólem. Proszę o radę, czy istnieje jakaś możliwość żeby jej pomóc?
Witam,
To oczywiście może być sprawa blizn i zrostów pooperacyjnych. Musiałbym przyglądnąć się dokładniej całej dokumentacji żeby powiedzieć coś więcej. Często w takich sytuacjach rozwiązaniem będzie indywidualnie dobrana dieta. Polecam wizytę u Pani dietetyk mgr Bożeny Pawłowskiej na Garncarskiej 8/1.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski

Trzeba brać pod uwagę przemijającą niedrożność zrostową
Doleglwości obniżające jakość życia kwalifikują się do leczenia operacyjnego uwolnienia zrostów z plastyką przepukliny pooperacyjnej.