Moja mama miala przechodzony wyrostek i z tego co lekarz powiedzial to wygladal brzydko, sączył się.

1 odpowiedzi
Moja mama miala przechodzony wyrostek i z tego co lekarz powiedzial to wygladal brzydko, sączył się. Od 2 miesięcy mama miala dolegliwości bulowe, czasami bolalo ja bardziej, czasami mniej a czasami wgl. Byla tez oslabiona. Chodzila do lekarzy i przepisywali jej antybiotyki na pecherz, miala tez skierowanie do ginekologa i wszystko ponoc bylo dobrze. 4 dni temu mama dostala wysokiej goraczki i bardzo bolal ja brzuch ( caly dol brzucha). Lekarz stwierdzil ze to jest juz powazny stan zapalny wyrostka, jest przechodzony i koniecznie trzeba jechac do szpitala. W ten sam dzien mame polozono do szpitala i podano antybiotyki, kroplowki. Na deugi dzien rano zostala zoperowana. Musialam duzo sie naprosic lekarza by powiedział mi co jest z moją mamą. Powiedziano mi ze dwa miesiące nic nie robiono z "guzem", on się zaczął sączyc, byl spory ale co to znaczy jego zdaniem spory to nie wiem i wycieto również kawalek jelita i połączono. Teraz mama lezy 4 dzień i podają jej nadal kroplowki i antybiotyk bo byl stan zapalny i na poczatu tez byl podlaczony worek, juz zostal wyciągnięty. Nic więcej nie powiedzial lekarz tyle ze trzeba czekac do 3 tygodni na wynik histopatologiczny. Szukałam duzo informacji w Internecie, dużo sobie dopowiedzialam sama i nie wiem co juz mam myśleć. Czy to byl zabieg hemikolektomii czy cos innego i czy ta hemikolektomia oznacza cos złego? Blagam o odpowiedź.
Jeżeli to było długotrwające zapalenie wyrostka robaczkowego ( naciek okolowyrostkowy) mogło dojść do nacieku ściany kątnicy, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie prawostronnej hemikolektomii. Trzeba poczekać spokojnie do wyniku badania histpat. Trzeba mieć nadzieje, że tylko stan zapalny. Pisze Pani o worku, który został wyciągnięty - rozumiem, że to był dren. Dr Grzegorz Mocny