Moja mama ma nerwice lekowa. Ja nie wiem jak mam sobie z tym poradzic nie daje rady jest mi przykro

3 odpowiedzi
Moja mama ma nerwice lekowa. Ja nie wiem jak mam sobie z tym poradzic nie daje rady jest mi przykro gdy patrze na nia z boku i nie moge jej pomoc :( a gdy ona widzi mnie placzaca to sie jeszcze bardziej denerwuje zupelnie nie wiem jak mam sobie z tym poradzic a chcialabym pomoc i mamie jak i sobie
Dzień dobry, w takiej sytuacji bardzo wskazanym byłoby, aby mama udała się na konsultację do lekarza psychiatry i psychologa. Jeśli sama nie może podjąć takiej decyzji, to proszę jej zaproponować, że będzie Pani jej towarzyszyła w gabinecie i będzie dla niej oparciem w każdym momencie terapii. Jeśli lekarz potwierdzi, że mama cierpi na nerwicę, to zaproponuje wprowadzenie leków, które pomogą mamie wrócić do równowagi. Podczas rozmowy z psychologiem Pani mama pozna źródła swoich lęków, skąd one się biorą i jak można sobie z nimi radzić. Myślę, że Pani obecność bardzo mamie pomoże się otworzyć i da siłę do walki o szczęście. Pozdrawiam i życzę wytrwałości, Małgorzata Ostrowska

Witam. Wygląda na to, że obie Panie jesteście bardzo ze sobą związane. Na dobre i na złe - chciałoby się powiedzieć. Objawy mamy uruchamiają Pani dezadaptacyjne reakcje, co z kolei nasila niekorzystne postawy matki. Obie jesteście w efekcie bezradne. Nie wiem, jak reagują inni członkowie rodziny, czy są tacy. Potrzeba kogoś TRZECIEGO, kto życzliwym, neutralnym spojrzeniem wniknie w tę relację, pomoże zyskać nową perspektywę, by zareagować inaczej niż zwykle. Tym kimś może być psychoterapeuta. Pozdrawiam
Witam serdecznie, najważniejsze by mama, sama zadbała o swoje zdrowie psychiczne, gdyż nikt inny tego nie jest w stanie zrobić, nawet jeśli Pani bardzo dba o mamę. Być może istotne, by Pani też przyjrzała się na terapii tej relacji, być może jesteście za bardzo od siebie uzależnione emocjonalnie, co może uniemożliwiać Pani żyć swoim życiem, być może czuje się Pani zbyt odpowiedzialna za życie mamy, a czy jest miejsce i przestrzeń dla Pani życia?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam