Moja aktualna partnerka , z która jestem od 3 lat i mamy razem córkę prawie dwu letnią , ma problem

3 odpowiedzi
Moja aktualna partnerka , z która jestem od 3 lat i mamy razem córkę prawie dwu letnią , ma problem z akceptacją mojej starszej 10 letniej córki z wcześniejszego związku. Stawimy bardzo dobrą parę , jednak partnerka mówi ostatnio ,że wręcz nie lubi mojej córki i rozważa nawet rozstanie się z tego powodu.
Jest jakieś rozwiązanie takiej sytuacji?
Witam
Sytuacja opisana jest często udziałem par, które mają dzieci z poprzednich związków. Na złe relacje wpływ może mieć wiele czynników, czasem wydają się one nieracjonalne ale jednak istnieją np zazdrość obecnej partnerki o poprzednią relację, poczucie zagrożenia, chęć ochrony własnego potomstwa a także zazdrość dziecka o rodzica i negatywne uczucia wobec partnerki. Konieczne jest w podobnej sytuacji określenie rzeczywistych powodów takiej sytuacji. Terapia par pozwoli na dotarcie do problemu a w konsekwencji próbę jego rozwiązania.
Pozdrawiam
Leszek Jaroszewski

Dzień dobry,
pytanie, od kiedy zaistniała taka sytuacja i co ją spowodowało? Jaki stosunek do partnerki ma starsza córka? Jakie relacje panują między siostrami? Być może dobrym rozwiązaniem jest terapia rodzinna, gdyż kwestia nie dotyczy tylko Pana i partnerki, lecz jej źródło tkwi w systemie rodzinnym. Terapia par jest dedykowana małżonkom/partnerom, gdy trudności dotyczą ich. Tu jest jednak inaczej. Proszę wziąć tę sugestię pod uwagę.

Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek
Dzień dobry. Z tego co Pan piszę obojgu Wam zależy na tym związku, więc polecić mogę psychoterapię par. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk