Moja 11-letnia córka ma problem z jedzeniem(choć wcale nie wygląda na niedożywioną :)) Nie chce jeść mięsa, inne produkty je wybiórczo. Generalnie ciągle je kanapki z żółtym serem, każda zupa musi być przecedzona, nie może w niej nic pływać. Nie zje nigdzie indziej, tylko w domu. Wygląda to tak jakby się brzydziła, bała że w jedzeniu znajdzie coś czego nie będzie w stanie pogryźć. Ma problem z wyjazdami szkolnymi, nic wtedy nie je i źle się czuje. Czy to jest neofobia??Do kogo powinnam się udać?? Do jakiego lekarza?? Bardzo proszę o pomoc i namiar na lekarza, mieszkamy w Łodzi
mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Dzień dobry,
warto by było skonsultować problem z psychologiem dziecięcym, do czego Panią zachęcam. Nie jest możliwe postawienie rzetelnej diagnozy przez Internet. Proponuję poszukać przez wyszukiwarkę psychologa dziecięcego z Łodzi i umówić wizytę.
Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

mgr Agnieszka Burek-Blacha
mgr Agnieszka Burek-Blacha
Psycholog, Terapeuta
Rabka-Zdrój
Dzień dobry, jakieś podłoże tych problemów musi być, więc warto udać się do psychologa i przeanalizować tę sprawę. Problemy z jedzeniem mogą mieć różne przyczyny- córka mogła się zrazić, może słabo czuć smak i dlatego sięga tylko po znane sobie produkty, ktoś mógł jej powiedzieć, że z mięsem "coś jest nie tak" etc. Proszę poszukać psychologa w miejscu zamieszkania i umówić się na wizytę (chyba, że jest psycholog w szkole), na pewno przyniesie ona choć częściowe rozstrzygnięcie. Pozdrawiam, Agnieszka B.B.

mgr Paulina Chojecka-Dragon
mgr Paulina Chojecka-Dragon
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry. Myślę że konsultacja psychologiczna to dobry pomysł. Być może córka nie wie jak poradzić sobie z myślami dotyczącymi jedzenia. Możliwe że narzuciła sobie pewne schematy dotyczące jedzenia i tego się trzyma. Myślę że warto jej pomóc i udać się do specjalisty.
Pozdrawiam. P.Chojecka-Dragon

 Tamara Bogdanowicz
Tamara Bogdanowicz
Psycholog
Kraków
Zastanawiam die czy dziecko wchodzi w okres dojrzewania czy zaczyna wybrzydzac.Moze stracilo apetyt z powodu szkoly i "zycie przestaje jej smakowac".Warto zobaczyc czy tyje , czy chudnie z powodu jedzenia ,czy jest nerwowe na tym tle.Warto skonsultowac sie z psychologiem i zachecic corke do rozmowy z mama.Pozdrawiam,Tamara Bogdanowicz ,Krakow.

mgr Magdalena Kaczmarczyk
mgr Magdalena Kaczmarczyk
Psycholog, Psychoterapeuta, Psycholog dziecięcy
Łódź
Dzień dobry
Dzieci wchodzące w okres dojrzewania reagują na stres i lęki, czasem w najmniej spodziewany dla nas sposób. Być może córka poprzez selektywność spożywania posiłków odreagowuje inne stany emocjonalne, z którymi sobie nie radzi. Być może jest to jej sposób na zwrócenie na siebie uwagi. konsultacja psychologiczna jest jak najbardziej wskazana, do czego zachęcam.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.