mój tata 59 lat ma stwierdzonego raka pęcherzyka żółciowego na poziomie T2 ( nie nacieka surowicówki

1 odpowiedzi
mój tata 59 lat ma stwierdzonego raka pęcherzyka żółciowego na poziomie T2 ( nie nacieka surowicówki), rak wysokozróżnicowany G3. Na linii cięcia nie stwierdzono guza. Tata miał robione markery i wyniki bardzo dobre oraz rezonans który pokazał, że nie ma nigdzie przerzutów, nawet na węzłach chłonnych. Lekarze zdecydowali się na niedocinanie i zostawili wszystko tak ja było przy pierwsze operacji ( operacja z powodu kamicy). Błagam o pomoc bo nie wiem co dalej mamy robić, wszędzie piszą, że podstawą leczenia w tym stadium jest definitywne cięcie razem z węzłami. Jakie w ogóle są rokowania? co robić dalej, ufać lekarzom i zostawić czy szukać innych którzy wytną? pomocy.
Witam,
No niestety, ale wytyczne ESMO są dość jednoznaczne w tej kwestii. Każdy stopień zaawansowania powyżej T1a wymaga usunięcia loży po pęcherzyku, tj segmentów IVb i V wątroby oraz usunięcia węzłów chłonnych więzadła wątrobowo dwunastniczego. Badanie TK jedynie opisuje wielkość, kształt i cechy węzłów, dokładną ocenę umożliwia tylko badanie histopatologicznego.
Proszę nie odpuszczać tego tematu
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.