Moj problem zaczal sie 4 lata temu. Zaczelo sie od lzawienia oka. Dzialo sie w przypadku tylko lek

2 odpowiedzi
Moj problem zaczal sie 4 lata temu.
Zaczelo sie od lzawienia oka. Dzialo sie w przypadku tylko lekkiego wiatru wiec ignorowalam bo wydawalo mi sie to calkiem normalne.
Pozniej oko reagowalo gdy wychodzilam do clubu od migajacych swiatel. Ale pomyslalam ze moze makijaz.
Wymienilam wszystkie kosmetyki lacznie z pedzrlkami.
Pozniej myslalam ze moze lakier do wlosow piniewaz wykonuje zawod fryzjera wiec kilka razy po psiknieciu nowego lakieru zalzawilo.
Nastepny krok to w samochodzie musialam zamykac nawiew bo oko lzawilo.
Jednego dnia jest mokre ze musze je przyciskac by woda z niego wyleciala , a nastepnego leci delikatnym niewidoczym ciurkiem przy tym piecze i tylko moge je wytrzec chusteczka bron boze palcem bo piecze jeszcze gorzej. Ost zalzawilo mi na ulicy i zapieklo ze musialam zamknac oczy bo nol byl podobny do takiego jak kroimy cebule wiec nie jestem w stanie nawet oczu otworzyc.i musialam przechodnich pytac o chusteczke poniewaz wyszlam klientce przedluzyc bilecik fo parkingu wiec nie mialamnic pezy sobie.
Rowniez bez powodu podczas jazdy samochodem wystraszylam sie bo bylam na autostradzie. Okolisci zapisuja mi co chwile to inne i wieksze okolary. Lub krople. A ja mam juz dosc oko nadal lzawi, lub jest mokre, a kanaliki lzowe sa otwarte. . Rowniez zajmowalam sie makijazem ale odkad mam ten problem przestalam bo noe moge sie malowac
Jestem sfrustrowana i bezradna. Oko piecze a potem swedzo.
Dodam ze robilam testy alergiczne i wszystko jest ok.
Należałoby zweryfikować kilka rzeczy. Czy łzawi jedno czy oboje oczu? W jakich okolicznościach, poza wiatrem, dolegliwości nasilają się? Czy objawy pojawiają się także rano, po przespanej nocy? Czy choruje pani na jakieś choroby ogólne? Czy stosuje pani jakieś leki ogólne? Czy drogi łzowe były płukane? Jakiego typu krople nawilżające były stosowane do tej pory?

Witam proponuję wykonanie badanie na obecność nuźeńca w pracowni Mikrobiologii. Bywa że w przebiegu tej choroby zmienia się struktura filmu łzowego . Leczenie odpowiednie zdecydowanie zmniejszy dolegliwosci pozdrawiam