Mój problem to to, że nie mogę złapać do końca oddechu, mam wrażenie, że się duszę.Już 2 razy było p

7 odpowiedzi
Mój problem to to, że nie mogę złapać do końca oddechu, mam wrażenie, że się duszę.Już 2 razy było pogotowie,zabrali mnie na SOR, zrobili badania,przeswietlenia i nic,wszystko dobrze.Niby, bo w dzień jak siedzę, chodzę to jeszcze w miarę ale noc to koszmar, jak tylko się położę to brak mi tchu, nie mogę złapać powietrza i tak jakbym się miał za moment udusić, bo nie przebija mi się powietrze do końca.Stwierdzili, że to najprawdopodobniej nerwica i biorę Pramolan 2x dziennie, ale niby jestem spokojny, nie denerwuję się a oddycham z wielkim trudem łapiąc powietrze, tak jakbym koło żołądka miał zapchany przewód oddechowy /też mam takie wrażenie jakby żołądek był ciągle wzdęty i burczy mi/. Uprzejmie proszę o odpowiedź co to może być? Będę wdzięczny.
Bez znajomości wieku pacjenta i ew. towarzyszących chorób mogę powiedzieć tylko tyle, że jeśli by duszność miała pochodzić z serca lub płuc raczej czułby ją Pan przy wysiłkach, a nie w spoczynku...

witam. pytanie trudne :) odpowiedzi wiele!!!
wszystko zależy od wielu czynników-szczegółów ,których brak w pytaniu!!, dotychczasowych chorób , parametrów życiowych, wieku , wagi , nałogów , schorzeń w rodzinie. wcale nie musi to być problem płuc,może być - żołądek, nie wykluczona tarczyca. czy prozaiczny bezdech senny. aby jednak całość przeanalizować konieczna jest jednak wizyta lekarska - nie na SOR ,tylko w poradni .po dokładnym zbadaniu lekarz zaplanuje proces diagnostyczny.tak aby prostymi ale trafnymi kilkoma badaniami po kolei wykluczyć poszczególne grupy schorzeń.POZDRAWIAM
Wskazana wizyta u lekarza , najpierw internisty i wykonanie wskazanych badań dodatkowych np. spirometria, testy alergiczne
Trzeba odwiedzić pulmonologa i przebadać się w kierunku astmy
Przepraszam ale nie potrafię udzielić odpowiedzi innej niż ta jaką już Pan uzyskał w trakcie ww. wizyt i kontroli. Proponuję konsultację z dobrym Psychiatrą..
trudno odpowiedzieć na Pana pytanie nie znając szczegółów dotyczących Pana wieku, chorób współistniejących, czy jest Pan alergikiem itp. Proponuję zgłosić się do lekarza, obejrzy on badania które miał Pan wykonane na SOR i zadecyduje czy należy wykonać inne, np. spirometrię. Pozdrawiam
Zapraszam do kontaktu przez Almed we Wrocławiu.